UUDISED

KELLEST SAAB JÄRGMINE ELVA VALLAVANEM?

Toomas Järveoja siirdumine Elva vallavanema ametipostilt Toompeale Riigikokku tekitab küsimuse, kellest võib saada järgmine vallavanem. Seni kehtiva koalitsioonilepingu kohaselt kuulub vallavanema koht Reformierakonnale, seega oleksid kandidaatide hulgas näiteks abivallavanem Heiki Hansen, kes tegeleb eelkõige majanduse ja eelarvega ning abivallavanem Mikk Järv, kelle tegevusalaks vallavalitsuses on peamiselt valla arendustegevus, strateegiline planeerimine, planeeringud, teenuskeskused ja turism.

Abivallavanema Heiki Hanseni sõnul on asi on nii värske ja otsuseid pole tehtud ning seega ei taha seda teemat enne kommenteerida: „Kommenteerin seda siis, kui volikogu liikmetega on asja arutatud.“

Abivallavanem Marika Saar väidab, et tahab eesotsas näha inimest, kellel on visioon, strateegilise juhtimise võimekus, kes on hea suhtleja ja oskab meeskonda hoida.  Saar arvab, et vallavanem Järveoja lahkumine edasist vallavalitsuse tööd liigselt ei muuda. „Juht lahkub, aga tööaasta on jõudnud sellisesse rütmi, et plaanid on paigas ja eesmärgid selged. Ma küll väga loodan, et kes iganes on uus juht, midagi pea peale ei pöörata. Oluline on, et saaksime jätkata, kuna aega lõpuni on vähe,“ kõneleb Saar.

Endine Elva Linnavolikogu aseesimees Fred Koppel prognoosib, et praegu koalitsioonis olevad volinikud valivad vallavanema suure tõenäosusega kas iseendi seast või järele jäävate vallavalitsuse liikmete hulgast. Samas on need inimesed olnud süsteemi osad aastaid, on praegu ja ka pärast Toomas Järveoja otsust minna Riigikokku. Seega miskit suurt muudatust näha väliselt ilmselt pole, arvab Koppel. Rahulik ja mugavalt jätkab vallavõim oma senist toimetamist, keegi saab lihtsalt kodus öelda, et sai ameti- ja palgakõrgendust.

„Ma ei ole väga konservatiivse ja rahuliku tiksumise pooldaja. Arvan, et kõikidele vallaelanikele tuleks värskem tuuleõhk kasuks – pigem näeks seal kedagi süsteemivälist, näiteks mõnda noort energilist tippjuhti ettevõtlusest, aga adun, et koalitsiooni plaanid ilmselt sellised pole ning unistuseks see jääbki. Enne järgmisi valimisi seal kedagi uut vaevalt et näha on,“ arvab Koppel, et jätkatakse sama suuna ja valitsemiskultuuriga.  

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button