UUDISED

KÄRPEKIRVES PANDI TÖÖLE: KÕIGI VALLAASUTUSTE PALGAFOND VÄHENEB KOLM PROTSENTI

Esmaspäevasel Elva vallavolikogu istungil hääletasid vallavolinikud kärbete poolt. Hariduse eelarvet vähendati teise lisaeelarvega teiseks poolaastaks enam kui veerand miljoni võrra, mis tähendab, et kokkuhoid puudutab ka näiteks õpetajaid ja lasteaiakasvatajaid. “Vallavalitsus tegi kõne all oleva kärpe palgafondi arvelt, mis tähendab, et palgafondis olevat 3% puhvrit vähendati kõikidel hallatavatel asutustel ja vallavalitsusel,” kommenteeris abivallavanem Marika Saar.

“Tegemist on täiendavate vahenditega, mida üldjuhul kasutatakse töötajatele lisatasude, tulemustasude, asendustasude või preemiate maksmiseks. See ei puuduta mitte kuidagi koolide bussiringe ega sooja toitu vms. Seega lapsi see muudatus ei puuduta,” kommenteeris abivallavanem Marika Saar.

Saare sõnul on hariduse tänavuse aasta eelarve 13 886 129 eurot, sellest moodustavad tööjõukulud veidi üle 9 miljoni. “Eelarvet vähendati puhvri võrra 256 457 eurot ja juurde anti pandeemiast tingitud desovahendite kulutuste kompenseerimiseks 9698 eurot. Seega tuli kokku vähenemine 1,7 protsenti ja lõplikuks eelarveks jäi 13 639 370 eurot,” kõneles hariduse ala abivallavanem. Ka sotsiaalvaldkonna eelarvekärped on Marika Saare kinnitusel kuni 3% palgafondist.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button