SPORT

JUBA HOMME TOIMUB REBASTEL VENE TEHNIKA MÄKKETÕUSU VÕISTLUS

Juba homme, laupäeval, 29. augustil toimub Rebastel Ruusamäe karjääri kaldail viiendat korda Vene tehnika mäkketõusu võistlus. Kell 12 algaval üritusel saab näha erinevaid Nõukogude-aegseid masinaid mööda mäge üles kihutamas ning kindlasti ka dramaatilisi kukkumisi.

Nagu korraldaja kinnitab, on Vene tehnika mäkketõus motosportlik show-üritus, mis ei ole nagu tavalised Eesti meistrivõistlused, kus publik seisab kaugel ja osaliselt võistlust ei näe. Üritusel näeb publik sõitjat stardist finišini ning saab osa kogu melust ja sõitjaelust.

Ürituse üks korraldaja Taavi Leppik on ka ise motospordiga tihedalt seotud: “Olen motospordi taustaga ja kuskilt on jäänud see pisik sisse,” kõneles Leppik.

“Viis aastat tagasi mõtlesime, et teeks sellise vahva ürituse, et meenutada vanu aegu, kui sõideti ainult vene tehnikaga mäkke. Tavaliselt on osalenud umbes 30 sõitjat ning ka see aasta ootame umbes nii palju.“

Võistlusel saab osaleda mootorratastega, mille alge on pärit Nõukogude Liidust või endistest sotsialistlikest maadest, ümberehitustele piiranguid ei ole. Registreerimine toimub koha peal ning osalustasu puudub, ostma peab vaid pileti, mis maksab viis eurot. Üritusel sõidavad kolm klassi: Sääru – lõunanaabrite toode ehk siis Rigad, Družbad jms mopeedid; 2 takti – IŽ, Jawa, Kovrovets, Minsk, CZ; 4 takti – M-tüüpi tehnika.

„Mootorrataste mäkketõus on üks vaatemängulisemaid motospordialasid. Publikule pakub see efektseid sõite ning kukkumisi. Antud ürituse puhul on ka näha, kuidas keegi on kodus oma tehnikat arendanud. Sõidetakse ühekaupa ja rahvas saab tulla ja lähedalt vaadata kõiki võistlejaid ja võistlusrattaid, ei ole selliseid kinniseid boksialasid,“ lubab mees publikule. Sõitjatele pakub spordiala adrenaliini ja kindlasti positiivset emotsiooni.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button