SPORT

HOMME TOIMUB ESMAKORDSELT TAKISTUSRAJAGA ELVA ELAMUSJOOKS

Homme, 22. augustil kell 12 saab Konguta kooli juurest stardi esimene ekstreemne murdmaajooks – Elva Elamusjooks, mis on viis kilomeetrit pikk ja kus on rajal 24 takistust. Annikoru männiku liikumisradadel toimuva jooksu teevad põnevaks erinevad takistused ning jooks juhatab sisse Elva Elamusfestivali.

Elamusjooksu üks korraldaja Marek Pihlak on üritust plaaninud juba tükk aega. „Ekstreemjooksu mõte on mul juba mõnda aega peas tiksunud. Kui eelmisel aastal selgus et sama mõtet on mõlgutanud ka Meelis Külaots, siis panime seljad ja pead kokku ja sel laupäeval, 22. augustil toimubki esimene Elva Elamusjooks,“ kommenteerib mees ja lisab: „Loodame, et Elamusjooksust kasvab üks oluline ja osavõtjaterohke spordisündmus Elva vallas.“

Raja kohta valides sai otsustavaks Annikoru puhkepargis juba olemasolevad looduslikult mõnusad tõusud ning marsruudi tegi Meelis Külaots. Takistusi on erinevaid, nii looduslikke kui tehislikke – vesi, tellingutel ronimine, slaalom, mudas roomamine, rehvi kantimine, viljakottide vedamine ja palju muud.

Parimaid riideid ei tasu ronimisrohkele rajale selga panna, hoiatab korraldaja Marek Pihlak.

Kokku on viiekilomeetrilisele rajale seatud 24 põnevat takistust, näiteks ootavad osalejaid „Vesi ojakeses vaikselt vuliseb“, „Kõik teed viivad Rooma“ ning „Otsi kohta, kus sa saad“. „Kindlasti tasub tulla oma silmaga kaema, et omal nahal tunda,“ arvab Pihlak.

Võistlusele ei tohiks selga panna oma kõige uuemaid riideid ning jalanõud peaksid olema kinnised, et neid mitte rajal kaotada. Raja füüsilise raskuse tõttu oodatakse osalejaid nende seast, kes on sündinud 2002. aastal ja varem.

Võistlusel omavahel mõõtu võtvad vanuseklassid on 1980-2002 sündinud mehed; 1980-2002 sündinud naised; 1979 või varem sündinud meesveteranid ning 1979 või varem sündinud naisveteranid.

Kõik raja lõpetanud saavad omale kaela medali ning iga vanuseklassi kolm parimat saavad karika. Lisaks selle loositakse kõikide osalejate vahel erinevaid auhindu kohalikelt ettevõtetelt ning sponsoritelt. Nii võib omale võita puhkuse Pärnumaal, sushit, pähklivõid, maasikaid ning palju muud huvitavat või maitsvat.

Elamusjooksul löövad kaasa ka Kaitseliit, Elva Naiskodukaitse, Elva Spordiliit.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button