SPORT

HOMME SELGUVAD ELVAS CYCLO-CROSSI EESTI MEISTRID

Homme, laupäeval, 24. oktoobril selguvad Elva spordihoone ees Eesti meistrid cyclo-crossis. Eesti tipud võtavad oma vahel mõõtu alates kella 11st. Võistlusrajale on ehitatud mitmeid takistusi ning lühikese distantsi tõttu on kogu võistlus vaatajatele nähtav ning meelelahutust pakkuv.

„Kui võrrelda rattamaratoniga, kus vaataja näeb ainult starti ja rahvas kaob kaheks tunniks kuskile metsa ja siis tuleb tagasi, siis cyclo-cross on väikse ringi peal ja seetõttu pealtvaatajale atraktiivne, kuna pealtvaatajal on hea kogu võistlust jälgida,“ kommenteerib eesootavat võistlust Caspar Austa, üks korraldajatest.

Rajale on tehtud erinevad kunstlikud takistused, nagu näiteks 30-sentimeetrised tõkked, kus peab rattaga joostes üle minema, osavamad koguni hüppavad üle. Lisaks on ehitatud näiteks ka sild. Cyclo-crossi sõidetakse maanteeratta tüüpi rattaga, aga rehvilaius võib olla vaid 33mm, seega toimub sõit üsna kitsaste rehvidega.

Võistlusel osalejaid on alates 16 eluaastast ning vanuserühmad on vastavalt 16, 18 ning täiskasvanud, naised ja mehed eraldi. Kokku on oodata ligi 150 osavõtjat.  Stardid on 11.00-16.00.

Esimese ringi pealt võetakse aega ja edasi sõidavad kõik vastavalt vanuseklasside kaupa: 16-aastased sõidavad 30 minutit, 18-aastased 40 minutit ja täiskasvanud kuni tund. Kõik oleneb esimesest või teisest ringist ning see määratakse sõidu ajal, mitu ringi tuleb.

Favoriitideks peab Caspar Austa juunioride klassis Madis Mihkelsit, kes on neli sarjaetappi järjest võitnud, naistest Mari-Liis Mõttust ning meestest valitsevat Eesti meistrit Markus Pajurit. Meestest toob ta välja ka Martin Loo. Paraku Elva rattureid seekord rajal näha ei saa.

Võistlust saab jälgida ka Delfi TV vahendusel alates kell 10:55.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button