UUDISED

HELLENURME HOOLDEKODU ON PRAEGUSENI KOROONAVIIRUSEST PUHAS

Kardetud koroonaviirus ei vali kohta. Nähtamatu vaenlane on tänaseks jõudnud Eestis mitmessegi hooldekodusse. Kõige ohustatumad on haiguse suhtes eakad.

Terviseameti teatel on viirus nõudnud eakate elusid Saaremaa ja Ida-Viru hooldekodudes. Elva uudised tundis huvi, milline on olukord Hellenurme hooldekodus, kus samuti elab arvukalt eakaid. Hellenurme allub Lõuna-Eesti Hooldekeskuse AS-le. Selle nõukogu liige Vambola Sipelgas kinnitas Elva uudistele, et nende majas on tehtud kõik, et viirus sisse ei pääseks.

„Oleme tarvitusele võtnud täiendavad ohutusmeetmed, jälgime kiivalt, et kõikjal oleksid desovahendid ja ruumid õhutatud. Meie töötajad kannavad maske. Lähedastega kokkusaamine on keelatud mitmendat nädalat,” rääkis Sipelgas. Samas on ta mures maskide pärast, sest neid kulub majas palju ja iga päevaga nende varu väheneb. Pole teada, millal uus tellitud partii kohale jõuab.

„Eks tööjõu nappus kummitab meidki nagu kõiki teisi hooldeasutusi. Siiani on kõik meie inimesed andnud endast parima. Jumal tänatud, et kõik töötajad on rivis,” möönis Sipelgas.

Kui mõneski hooldekodus on lapsed asunud oma eakaid vanemaid viiruse perioodiks ära võtma ning oma koju paigutama, siis Hellenurmes Vambola Sipelga sõnul seda juhtunud ei ole. Küll on juhataja mures tuleviku pärast. „Nagu kõikjal Eestis tõuseb meilgi 1. aprillist kohatasu ja eks see lööb augu mõnegi pere rahakotile. Praegu rahaline seis meil hull ei ole ja kõik arved saab makstud, ent kui olukord peaks pikemat aega kestma, vaat siis võime mõne kuu pärast olla käpuli. Praegu oleme optimistid ja loodame, et see hull aeg möödub kiiresti. Selleks peame kõik andma oma panuse ja vähem ringi liikuma.”

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button