UUDISED

HAIGLA JUURDEEHITUS EDENEB: HOMME VÕETAKSE ELVA TERVISEKESKUSELT SARIKAPÄRG ALLA

Homme toob Peeter Laasik Elva uue tervisekeskuse sarikatelt pärja alla, mis tähendab, et juba varasügiseks on lootust, et haigla tegevus jätkub uute võimalustega ning uutes ruumides. Sarikapidu algab homme kell 14, kohale on oodata ka riigihalduse minister Jaak Aabi.

“Tervishoiu kompetents koondus alates sügisest Lääne-Tartumaal ühte hoonesse, mis tõstab arstiabi kvaliteeti, sest patsiendid saavad enamusele oma terviseprobleemidele lahenduse Elva Haiglaga sama katuse all,” ütles Tartumaa Tervisekeskuse juhatuse liige Peeter Laasik pressiteate vahendusel. Energia ja Ehitus OÜ töömehed annavad Elva Haigla juurdeehitusena valmiva tervisekeskuse esimese järgu Elva ja ümberkaudsete valdade käsutusse juba tänavu septembri keskel.

Esmalt avatakse kabinetid kuuele perearstile, kaheksale pereõele, vaimse tervise õele, füsioterapeudile ja laiendatakse koduõendusteenust. Keskus valmib täielikult enne tänavusi jõulupühi, kui avatakse vastuvõturuumid töötervishoiu arstile, ämmaemandale, psühholoogile ja rehabilitatsiooniteenustele. Euroopa Liidu, Elva valla ja Elva Haigla ühisel rahastusel valmiva tervisekeskuse maksumuseks kujuneb ligi 1,4 miljonit eurot. Üle ühe miljoni euro tuleb Euroopa Liidu ühisest rahastust, ülejäänu Elva vallalt ja Elva Haiglalt. “Elva tervisekeskus hakkab pakkuma arstiabi teenust rohkem kui 23 000 inimesele Elva linnas ja vallas, Tartumaal Nõo ja Kambja vallas ning Valgamaal Otepää vallas,” selgitab tervisekeskus oma teates.

Tava kohaselt annab valmiva maja sarikatele kerkinud pärg maja omanikule märku, et hiljemalt kahe päeva jooksul tuleb ehitajatele välja teha sest vastasel korral võivad sarikatel lehvima vanad tööpüksid. Pärja peab sarikatelt alla tooma maja peremees. “Tartumaa Tervisekeskus on Elva Haigla poolt asutatud haldusfirma, mis pakub perearstidele ja tervishoiutöötajatele tänapäevaseid töötingimusi,” teatab asutus oma avalduses.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button