UUDISED

ERIOLUKORD KASVATAB HAMBARAVI PUHUL KULUSID

Elvas on taasavatud Maxilla kliinik. Plaanilise ambulatoorse ravi taastumise kõrval alustasid tööd hambaarstid. Taasavamine aga nõuab kaitsevahendite kasutamist nii patsiendi kui personali kaitseks ning see kasvatab teenuse hinda märkimisväärselt.

Maxilla juhatuse liige Mari-Ann Abel kinnitas, et nendegi kliinikutes üle Eesti katkes eriolukorraga raviteenuse osutamine. Tekkisid järjekorrad, paljud varem broneeritud ajad tuli tühistada. Nüüd, kui valitsus on piiranguid leevendanud, pääsevad abivajajad taas arsti juurde.  

“Ravi on taastunud ja kõik isikukaitsevahendid nagu maskid, visiirid, kitlid ja mütsid on meil kasutuses. Oleme rakendanud täiendavaid ettevaatusabinõusid.  Kõik on steriilne, ei ole karta nakkuse levikut. Mõistagi peab inimene olema meie juurde  tulles terve. Tuleb täita vastav küsimustik. Tervisenõutest kinnipidamine on prioriteet,” rääkis Mari-Ann Abel.

Patsiendid saavad lisainfot vastuvõttude kohta kliiniku kodulehelt. Kindlasti tuleb aeg ette broneerida. Mari-Ann Abel märkis, et lisaks raviteenusele peab patsient arvestama täiendava väljaminekuga. “Isikukaitsevahendite hind täiskasvanud patsiendile on 20 eurot, see moodustab  poole nende tegelikust hinnast. Lapsed tasuvad visiiditasu 5 eurot,” rääkis Abel.

Paljud elvalased on Kesk tänaval märganud, et Maxilla uus hoone, kus ühe katuse all asuvad hambaravi, perearstikeskus ja apteek on valmis. Mari-Ann  Abeli kinnitusel saab uue hambakliiniku avamine teoks enne jaanipäeva.   

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button