UUDISED

ELVAS VALMIVAD VEEL OKTOOBRI LÕPUSKI ÕUETINGIMUSTES MAASIKAD

Elva kergejõustikutreeneril Margit Thomsonil valmivad veel vastu talvegi õues maasikad – punetavaid marju on ta oktoobri lõpupäevil saanud korduvalt. Valmivad marjad paiknevad küll mitte peenardel, vaid lilleamplites, mis ripuvad maja seina ääres, paigas, kus on üsna tuulevaikne ja kenasti vastu päikest, kui seda juhtub olema. Ja sel sügisel on olnud.

“Terve suve kandis jah hästi ja praegugi õitseb veel hoogsalt,” rõõmustab Margit. “Hoole ja armastusega kasvatasin ja korra sai maasikaväetist ka juunis, õitsemise alguses.” 20. oktoobri paiku sai küpsemad marjad hirmuga ära korjatud, sest oli jahedam aeg ja taevast tuli peagi lörtsi. Kuid taimed on jaheduseperioodi edukalt üle elanud ja jätkavad kasvamist, kasutades ära praegust sooja sügist.

Praegu lisandus nii õisi kui võib näha ka seda, et heledamad marjad pisitasa punasust koguvad ja küpsevad. Järgnevad päevad tõotavad tulla taas pehme ilmaga ja taimedele soodsad, mis tähendab, et Elva sügiseimel on hea võimalus edasi kesta. Maasikaid sõi Margit veel tänagi.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button