SELTSKOND

ELVAS TUNNUSTATI SADAT NOORT TEGIJAT

Eile, 15. juunil toimus Elva Spordihoones Elva valla õpilaste tunnustusüritus 100 Noort Tegijat, teatas vallavalitsus. Pidulikule sündmusele olid kutsutud õpilased koos vanematega valla üheksast koolist, kes oma õppetöö või koolivälise tegevusega on panustanud nii iseenda, kooli kui ka kogukonna arengusse. 

Aunimetusega 100 Noort Tegijat tunnustatakse silmapaistvaid, aktiivseid ja uuendusmeelseid Elva valla koolide õpilasi, sealhulgas ka vabariiklike olümpiaadide parimaid ning kuld- ja hõbemedaliga koolilõpetajaid. Lisaks antakse välja ka Aasta noore ja Õpilaste aasta haridustegu aunimetused.

Vallavalitsuse teatel tunnustatakse aunimetusega 100 Noort Tegijat silmapaistvaid, aktiivseid ja uuendusmeelseid Elva valla koolide õpilasi, sealhulgas ka vabariiklike olümpiaadide parimaid ning kuld- ja hõbemedaliga koolilõpetajaid. 

Aasta noor 2023 on Liisa-Lotte Tork. Liisa-Lotte on aktiivne noor, kes on tegev mitmes valdkonnas. Alates viiendast eluaastast tegeleb ta võimlemisega, lisaks tantsib ta show- ja rahvatantsu. Liisa-Lottele meeldib väga lugeda ning seega on ta hästi kursis maailmas toimuvaga. Õppetöös on Liisa-Lotte samuti väga tubli ning õpib väga headele tulemustele. Ta on osalenud õigekirja olümpiaadil ning oma meeskonnaga saavutanud 7.-9. klasside kirjanduslikul mälumängul esimese koha. Liisa-Lotte osaleb aktiivselt Elva Gümnaasiumi õpilaste töörühmas K.UUS.

Õpilaste aasta haridustegu 2023 on Konguta Kooli ”Raamatukogu sõbrad”. Õpilaste aasta haridustegu tunnustus on loodud eesmärgiga esile tõsta Elva valla kooliõpilaste omaalgatuslikku haridusalast projekti või sündmust. Õpilaste aasta haridustegu on tegevus, millega on panustatud kooli maine tõstmisse, kaasatud ja innustatud teisi õpilasi ning toetatud õpilaste loovust ja ettevõtlikkust. 

Konguta Kooli noored külastasid raamatukogu meeleldi, lugesid raamatuid ning ühel hetkel moodustasid nn oma salaseltsi – raamatukogu sõprade klubi. Lapsed otsisid ise võimalusi raamatute tutvustamiseks ja otsustasid, et hakkavad käima lasteaialastele raamatuid ette lugemas ja tutvustamas. Lugemistele lisandusid  dramatiseeringud, sest lapsed kogesid, et ainult lugemisest ei piisa ja tekst jõuab paremini kohale visualiseeritud kujul. Lisaks hakkasid noored ise ette valmistama lavastusi-näitemänge kooliperele, kus tekstid kirjutati ise ning juurde mõeldi ka lavakujundus. Tänaseks on raamatukogu sõprade klubi etendanud 5 lavastust. Kõik lavastused on õpetliku sisuga või pühendatud tähtpäevadele. Näiteks juhitakse tähelepanu ohtudele õhukesel jääl, haigustest hoidumisele, käte pesemise olulisusele, väiksematele rõõmu valmistamisele jne.

Vallavanem Priit Värv rääkis tunnustusüritustel noortele, et oskuste ja tugevuste mitmekesisus on väga oluline: „Ei ole vahet, kas Sa oled hea õpilane või saadab Sind edu spordis, mõttemängudes või muusikas – oma tugevustega jätad Sa kindlasti maha endast jälje ning hea eeskuju! Aitäh ka kõikidele lapsevanematele noorte toetamise eest!”

Kõik tunnustuse saajad jäädvustasid oma nime Elva valla auraamatusse ning neile anti üle tänukiri ja meene. Medaliga koolilõpetajad, keda sel õppeaastal on kokku üheksa, saavad ka rahalise preemia.

Rõngu Keskkooli lõpetavad kuldmedaliga Karin Väljaots ja Ekke Pehter. Elva Gümnaasiumi lõpetavad kuldmedaliga Laura-Liisa Tõldsepp ning hõbemedaliga Krister Toom, Madli Saarela, Egle-Leane Soonberg ja Iiris Rehme. Tartu Tamme Gümnaasiumi lõpetavad hõbemedaliga Elva valla noored Markus Andreas Tamm ja Martin Elias Tamm. Kokku lõpetas Elva valla koolides 9. klassi kokku 151 noort ja 12. klassi 71 noort. 

Sündmusel lõid meeleolu muusikud Jaagup Tuisk ja Rasmus Kadaja.

Foto: Kayvo Kroon.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button