SPORT

ELVAS TOIMUS RAHVUSVAHELINE NOORTE JALGPALLURITE TERVISELE PÜHENDATUD SEMINAR

Sel nädalal, kolmapäeval toimus Elva raamatukogus FC Elva ja Baltimaade Jalgpallikooli (Baltic Football School´i) rahvusvaheline seminar „Jalgpalluri tervis – pikaajalise arengu nurgakivi“. Seminar oli mõeldud eelkõige jalgpallitreeneritele, et arendada enda oskusi tulevaste talentide treenimisel.

Seminarile oli kohale tulnud treenereid nii Lätist, Leedust kui ka kõikjalt Eestist. Päeva jooksul said sõna mitmed oma ala spetsialistid: Balti jalgpallikooli tegevjuht Dzintars Kazaks, spordiagent Madis Kokkuta, Šiauliai FA füsioterapeut Jonas Andriulis ning FC Elva tegevjuht-treener Marek Naaris.

Seminari põhiteemaks oli sportlaste tervis ja selle parandamine ning vigastuste ennetamine. „Mida nooremaid me suudame mõjutada, seda vähem probleeme täiskasvanu eas. Hästi oluline ongi jagada kogemusi, kuidas noori panna huvituma sellest, mis on kasulik, aga pole neile huvitav,“ kõneles seminari korraldaja Marek Naaris.

Treener ei pea treenima vaid õpilasi, vaid arendama ka iseennast. „See on oluline, et mitte maha jääda teaduslikest uutest lähenemistest mängijate arendamisel, samas kogu aeg värskendada ja näha asju teise nurga alt. Lisaks aitab see saada ka täiendkoolitustunde, mida 4 aasta jooksul Eestis tuleb litsentsi kehtivuse tagamiseks 60 tundi koguda,“ rääkis Naaris.

Päev algas Erasmus + RYFDB (Regional Youth Initiative for Football Development in Baltic`s – Piirkondlik Noortealgatus Baltimaade Jalgpalli Arenguks) projekti, “Road Map”i viimase versiooni tutvustusega. Road Map (teekaart – toim) on juhend mängijate arengu teekonnal.

Edasi räägiti rasvhapete tasakaalu tähtsusest mängijate arengu- ja taastusprotsessis. Juttu tuli ka mängijate esindamisest ja skautimisest ning isegi Islandi jalgpallurite arendamise filosoofiast. Päev lõppes U13 praktilise sessiooniga koos FC Elva füsioterapeudi Kati Juuriku ja Marek Naarisega. Õhtu lõpuks sai rahvas minna Elva staadionile esiliiga mängule, mis toimus FC Elva ja JK Tammeka U21 meeskonna vahel.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button