SPORT

ELVAS TOIMUNUD EESTI CYCLOCROSSI MEISTRIVÕISTLUSED VÕITSID MARTIN LOO JA MARI-LIIS MÕTTUS

Nädalavahetusel Elva Spordihoone eest alguse saanud Saint-Gobain Glass Estonia Eesti meistrivõistlused, mille korraldas Austa Rattaklubi koos Eesti Jalgratturite Liiduga, võitsid favoriidid Martin Loo ja Mari-Liis Mõttus.

2020. aasta Eesti meistriks cyclo-crossis meeste eliitklassis tuli Martin Loo (Trinx Factory Team) ajaga 00:58:50. Hõbe ja pronks läksid mõlemad Tartu2024/BCC ratturitele, vastavalt Rait Ärm 2. ja Markus Pajur 3.

„Olin teistest tugevam eelkõige tõusudel ja kasutasin seda ära. Sõidu teises pooles sain endale sobiliku rütmiga liikuda kuni lõpujooneni ja õnneks viis see võiduni,“ võttis värske meeste eliitklassi meister sõidu kokku.

Naiste eliitklassi 2020 aasta Eesti meistriks cyclo-crossis krooniti Haanja Rattaklubi rattur Mari-Liis Mõttus, teine oli Laura Lizette Sander (Pärnu Kalevi Spordikool) ja kolmas Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi).

„Esimesel kahel ringil tegin kahel korral sõiduvea, mistõttu panin külje maha. Kui esimesel korral piirdusin lihtsalt külje maha käimisega, siis teisel korral sai lisaks kahjustada rattaking. Esialgu tundus, et laseb sõita, aga mudas joostes jäin ikka hetkeks kingast ilma. Jooksin king käes mudast läbi ja proovisin seda jalga panna.”

“Läks küll aega, aga jalga ma selle surusin. Selle kõige tõttu oli teine koht jälle sabale saanud, kuid kuna täna oli sirgetel super jalg, siis õnnestus taas vahe sisse teha. Järgmisel ringil sain õnneks kingakinnituse ka toimima ja pingutasin selle nii kinni, et enam jalast ei tuleks. Sõidu jooksul vajutasin seal, kus sai ja ilmselt tänu sellele tuli lõpuks ka võit. Peale kõiki sõidu ajal toimunud ebaõnnestumisi, on meistrikuld eriti särav,“ kommenteeris Mõttus võistlust.

„Austa Rattaklubile oli Eesti Meistrivõistluste korraldamine esimene omataoline, võttes arvesse selle tähtsust ja mahtu. Samas tõdesime, et tegemist oli hea väljakutsega ja tänaseks võime öelda, et saime hakkama. Tagasiside oli väga positiivne, mis puudutas nii raja ülesehitust kui korralduslikku poolt. Tundus, et rahule jäid nii ratturid kui pealtvaatajad. Soovitame sellist kogemust kindlasti ka teistele Liidu klubidele,“ võttis võistluse peakorraldaja Caspar Austa töise perioodi kokku.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button