SPORT

ELVAS PEETI NÄDALAVAHETUSEL EESTI TÄNAVATANTSIJATE LIIDU KARIKAETAPP

Nädalavahetusel selgusid Elva Spordihoones Eesti Tänvatantsijate Liidu esimese karikaetapi võitjad püstistes stiilides. Nii kohtunike kui osaliste seas oli piiritaguseid võistlejaid, üks võit tuli loovutada välisvõistlejale Ühendkuningriigist.

Pühapäeval toimunud battle’itel läksid vastamisi viie erineva stiili esindajad: Hip-Hop, Locking, Popping, House ja Krump. Suur osa võistlejatest olid kodumaised tegijad, kuid oma kohaloluga pakkusid siiski konkurentsi ka mõned välisvõistlejad, kellest üks võttis võidu House’i stiilis. Otsuseid langetasid pühapäeval kolme riigi esindajad: Kashmir Leese ja Breakz Inglismaalt, Arvidos Rootsist ning Mari Venski Eestist.

Välismaiste kohtunike sõnul on Eesti tänavatantsijate tase tõusuteel. “Mulle meeldivad väga, kuidas siin on võistlused on korraldatud ja üldine õhkkond hästi positiivne. Kuna olen ka varem Eestis käinud, siis näen juba tuttavates tantsijates arengut,” selgitas Kashmir Leese.

Fotod: Kayvo Kroon

Esimest korda Eestit külastanud Inglismaa päritoluga kohtunik Breakz nentis, et hea märk on see, kuidas osalejad võtavad vastu kaotuseid ja tulevad hiljem soovitusi küsima. “Ma näen et inimesed hindavad kohtunikke ja peavad nende hinnangutest lugu. See ei ole alati igal pool nii,” nentis ta.

Rootsist kohale tulnud Lockingu stiili esindaja Arvidos tõi välja veel ühe detaili. “Võistlus ei lõppenud keskööl, mis on muuseas vahelduseks väga tore. Päeva jooksul ajakava sujus. Minule oli väga hea üllatus muidugi lockingu kategooria tantsijate tase ja ootan huviga, kuhu nad Eestist välja jõuavad,” lisas Arvidos.

Elva vallavanem Priit Värv ütles kohapeal, et on varem Youtube’st selliseid tantsulahinguid vaadanud, aga mitte nii lähedalt oma silmaga näinud. “Vaatasin juba soojendust ja tõesti oli vinge. Hea, et Elvasse selline sündmus toodi ja ootame Teid siia tagasi,” rääkis ta.

Tantsule lisaks pakkusid energilise muusikalie vahepala MC Culpas ning JJ, kes esitasid kohapeal ühise räpiloo “Meeldib Ei Meeldi” (link videost siin: https://drive.google.com/file/d/1GgHsHF-ZoQgwmG2YsN–1KEGo61-iedg/view?usp=drivesdk)

Püstiste tänavatantsude I karikaetapi 2023 võitjad:
Locking 1vs1 – Mirell Karhu (EST)
Popping 1vs1 – Annely Kõrvel (EST)
House 1vs1 – Aaron Charles (UK)
Krump 1vs1 – Heliina (EST)
Hip-Hop Junior 1vs1 (kuni 14.a) – Sofija Solomatina (EST)
Hip-Hop 1vs1 (15+a) – Annely Kõrvel (EST)

Eesti Tänavatantsijate Liit on 2010. aastal loodud vabatahtlik spordialaliit, mille eesmärk on edendada ja koordineerida tänavatantsualast tegevust Eestis. Alates 2021. aasta novembrist korraldatakse Eesti karika- ja meistrivõistlusi breiktantsus ja püstistes tänavatantsudes.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button