UUDISED

ELVAS ON KAVAS RAJADA MÄLESTUSPINGID TANTSUJUHTIDELE JA KIRJANDUSSUUNA EDENDAJATELE

Elvas püütakse korjanduse toel rajada mälestuspinke, millest üks oleks pühendatud männilinna rahvatantsujuhtidele, teine aga kirjandusõppe eestvedajatele. Rahvatantsujuhtide pink on kavas avada võimalusel juba 21. mail Elva Lustipeo ajal, kirjandussuuna eestvedajate pink aga uue kooliaasta algul  1. septembril. Rahvatantsujuhtide pingi rajamise on oma südameasjaks võtnud pikaajaline kultuurijuht ja pedagoog Leelo Suidt.

„Hea kultuurisõber, tantsija!“ pöördub Suidt männilinna ja selle ümbruskonna inimeste poole koos Elva Naisseltsiga. „Elva on pikkade kultuuritraditsioonidega linn, kus tants, laul, näitemäng on käinud käsikäes. Muusikutele on mälestused rajatud. Loome nüüd mälestuspingi meie armastatud rahvatantsujuhtidele.“

Pink on pühendatud Helbe Otsale, Aleks Rajale ja Juta Värgile. „Selleks austusavalduseks vajaksime Sinu tuge, mida saad kanda Elva Naisseltsi arveldusarvele EE881010102019000002 SEB,” jätkub pöördumine. Märgusõnaks paluvad korraldajad panna „Tantsujuhtide mälestuspink“.     

Samal ajal aga veab Suidt koos Tiit Ustaviga ka kirjandussuuna arendajate mälestuspingi ideed. „Elva koolil  on läbi aastakümnete olnud kirjanduskallakuga kooli maine. Selle saavutamiseks on hingega tööd teinud paljud õpetajad ja koolijuhid. Kutsume üles meie kooli sõpru ja vilistlasi jäädvustama nende mälestust – teha neile pink. Sellest saaks mälestusmärk mitte ainult kõige väljapaistvamatele kirjandussuuna eestvedajatele, vaid kõigile, kes on kaasa aidanud meie humanitaarsuuna arendamisele,“ kirjutavad Suidt ja Ustav pöördumises.

Pink valmiks kooli, vallavalitsuse ja vilistlaste koostöös. Pingile tuleb nimetahvel järgnevate nimedega: Arvo Mälberg; Karl Muru; Ain Kaalep; Uno Kuresoo.

„Pingi soovime paigutada Tartu maantee koolihoone esisele platsile koolipoisi lähedusse. Annetust ootame tänuga arveldusarvele  EE061010102018797002 . Loodame, et info levib ja saame mälestused jäädvustada,“ lõpetavad Ustav ja Suidt oma üleskutse.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button