UUDISED

ELVA VALLAVALITSUS TAOTLEB PIIRIDE SULGEMISEL ERILUBA

Elva Vallavalitsus saatis vabariigi valitsusele pöördumise, milles juhitakse tähelepanu, kui oluline on valla ettevõtete jaoks Lätist tööle käijad. Ennekõike puudutab see naaberriigi tööjõudu kasutavat firmat Enics.

Lõuna-Eesti üks suurimaid ettevõtteid ja Elva oluline tööandjai Enics Eesti AS pöördus vallavalitsuse poole murega, et alates 17. märtsist ei pääse nende Lätis elavad töötajad Eestisse tööle. „Eriolukorra tõttu on ajutiselt piiratud Schengeni sise- ja välispiiri ületamine. See mõjutab tugevalt mitmeid Eesti ja sealhulgas Elva valla ettevõtteid. Seepärast pidasime vajalikuks olukorras valitsusele tähelepanu juhtida,” rääkis vallavanem Toomas Järveoja. 

Elvas asuvas ettevõttes Enics Eesti AS töötab 55 Läti Vabariigi kodanikku ning firma on viimastel päevadel murelik, kui naaberriigis elavad töötajad enam Eestisse siise ei pääse. Olukord toob kaasa Enicsi töö halvamise ning ohtu satuvad tarnelepingute täitmised. Viimased tähendavad tellijapoolseid sanktsiooone.

Vallavanema sõnul saab ta aru, et koroonaviiruse leviku peatamine ja inimeste tervis on prioriteet, Selleks, et taastuks normaalne elukorraldus ning välditaks tulevikus suurt majanduskahju, soovib vald valitsuselt kujunenud olukorras eritingimuste väljatöötamist. „Inimestel peaks säilima üle piiri Eestis tööle käimine. Oluline on ka ettevõtte jätkusuutlikkus ja keegi ei soovi uste sulgemist ning koondamisi,“ märkis Järveoja. 

„Mõistame eriolukorras kehtestatud piirangute vajadust, kuid loodame, et on võimalik välja töötada teatud tingimused, millistel on võimalik ettevõtetel oma tavapärase tööga jätkata ja inimestel naaberriigist Elva tööle käimist,” lisas vallavanem.  Enics Eesti AS on Lõuna-Eesti üks suurimaid ettevõtteid ja tööandjaid. Ettevõte toodab oma klientidele tööstuselektroonikat. 

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button