UUDISED

ELVA VALLA ÕPETAJATE VAKTSINEERIMINE ALGAB ESMASPÄEVAST

Ehkki üle Eesti, sealhulgas Tartus said eile mitmel pool õpetajad juba esimesi koroonavaktsiine, algab Elva haiglas haridustöötajate vaktsineerimine esmaspäevast, 22. veebruarist. SA Elva haigla juhataja Peeter Laasiku sõnul on vaktsiini soovivate Elva valla haridustöötajate nimekirjad neile edastatud ja seal on 230 inimest. Laasiku sõnul ei oleks saanud haigla omalt poolt haridustöötajate vaktsineerimiseni kuidagi kiiremini jõuda, kuna korraldus haridustöötajate vaktsineerimiseks anti haiglale Terviseameti ja Haigekassa poolt alles eelmise nädala keskel. Astra Zeneca vaktsiinidoose on haiglal 300, vaktsiinid saabuvad sajastes pakkides. Otsekohe aga haridustöötajaid vaktsineerima ei hakata, sest hetkel on selle ees rida praktilisi takistusi.

Esiteks on haiglal käsil oma töötajate ja patsientide/klientide revaktsineerimine. See tuleneb sellest , et me tegime haigla töötajatele ja patsientidele esimese vaktsineerimise süsti 26.-29.jaanuar. Seega on hetkel käimas paralleelselt oma töötajate ja ka patsientide/klientide vaktsineerimine. Praeguseks on haigla 120 töötajast vaktsineeritud 75 ringis. Nende vaktsineerimine toimub Pfizeriga. Vaktsineeritavaid töötajaid tuleb järjest juurde , kuna inimesed on saanud lahti oma kahtlustest ja lasevad end esmakordselt vaktsineerida. Haigla enda inimeste vaktsineerimine kestab kuni 19.veebruarini.

Teiseks, iga süsti peale kulutatakse veerand tundi, mis kulub nii selgitustööks kui patsiendi seisundi jälgimiseks, kuidas see vaktsiinile reageerib. „Päris nii see ei käi, et tuled, saad süsti ja lähed kohe autoga sõitma,“ selgitas Laasik, selgitades, et tuleb jälgida ka pulssi ja vererõhku. Seega suudab üks õde tunnis teenindada neli patsienti.

Kolmandaks, õdesid, kellel on vastav väljaõpe, on Elva Haiglas neli ja tuleb arvestada nende töögraafikutega. Nad töötavad ka teistes asutustes ja me peame nüüd kiirelt nende tööd ümber korraldama.

Mis saab aga neist tervishoiutöötajaist, kes ei taha vaktsineerida? „Muidugi on risk olemas,“ tunnistas Laasik vastuseks küsimusele, kui ohtlikuks ta hindab võimalust, et mõni vaktsineerimata haigla töötaja toob haiglasse koroonaviiruse. „Kuid haiglasisese leviku võimaluse oleme püüdnud viia miinimumini pideva desinfitseerimise, maskide abiga ja muude meetmetega.“ Laasik ütleb aga, et sunniviisil töötajat vaktsineerima saada on praktiliselt võimatu, isegi kui selleks on õiguslikud võimalused olemas. Peab olema oma tahe.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button