UUDISED

ELVA VALLA EELARVE TÄITMIST SAAB NÜÜD JÄLGIDA INTERAKTIIVSELT

Alates tänasest on kõikidel võimalik jälgida Elva valla eelarve täitmist interaktiivse rakenduse kaudu.

Interaktiivses vaates saab eelarve täitmist vaadata koondvaates, võtta eraldi lahti põhitegevuse tulud ja kulud ning tutvuda investeerimistegevusega. Samuti on võimalik tutvuda reservfondi kasutamise andmetega. Andmed uuenevad igal pühapäeval. 

Elva abivallavanem Kertu Vuks ütles, et eelarve interaktiivse avaliku vaate kuvamine annab kõikidele huvilistele võimaluse olla valla finantsandmetega kursis. “Seesugune lahendus on oluline selleks, et elanikud saaksid ise jälgida valla eelarve täitmist, tutvuda tulude ja kuludega ning esitada vajadusel ka vallavalitsusele sel teemal lisaküsimusi.” 

Elva vallavalitsuse finantsosakonna juhataja Imbi Rõivassepa sõnul on oluline, et inimesed saaksid tutvuda ja olla rohkem kursis sellega, millest valla eelarve koosneb ja missugused on konkreetsel aastal eelarvelised prioriteedid. “See aitab ehk luua ka selgemat pilti sellest, missuguseid valdkondi ja piirkondi arendatakse ning mis mahus need tegevused toimuvad,” lisas Rõivassepp. 

Kuigi vallavalitsus jagab jooksvalt infot oluliste investeeringute või arengute kohta, annab interaktiivne eelarve võimaluse end jooksvalt kursis hoida. 

Kertu Vuks lisas, et eelarve sel viisil kuvamine läheb kokku ka valla arengukavas olevate eesmärkidega olla kaasav, avatud, nutikas ja säästlik. “Tahame, et interaktiivne vaade aitaks suuremas plaanis lihtsustada eelarvest arusaamist, mis annab seeläbi ka võimaluse eelarve või arengukava teemadel elanikel paremini kaasa rääkida.” 

Elva valla eelarve täitmist saab vaadata: www.elva.ee/eelarve  

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

  1. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

KOMMENTAARIUM

Back to top button