UUDISED

ELVA VALD TUNNUSTAS SILMAPAISTVAID NOORI

Täna, 30. juunil toimus Elva Kultuurikeskuses pidulik tänusündmus, kus anti üle aunimetused „Õpilaste aasta haridustegu“ ja „Aasta noor“. Samuti tunnustati noori, kes lõpetasid sel aastal gümnaasiumi kuld- või hõbemedaliga.

Õpilaste aasta haridusteo pälvis Elva Gümnaasiumi õpilasaktiiv T.A.H.E Elva valla kaasava eelarve ideekonkursil enim hääli saanud idee „Liikumispark Tartu maantee rohealal“ esitamise eest. Liikumispargi eesmärk on muuta laste ja noorte õues liikumine mitmekesisemaks. Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et õpilased joonistasid ise madalseiklusraja plaani valmis. „Välja mõeldi põnev seiklusrada, mida saab kasutada ka õppetöö eesmärgil. Sellest ideest ja teostusest saavad kasu nii gümnaasiumiõpilased kui ka kohalik kogukond, seega on tegemist igati tänuväärt teoga,“ kirjeldas Saar.

Aasta noore tiitli pälvis Rannu kooli õpilane Reimo Seppor. Tegemist on aktiivse Rannu piirkonna noorega, kes on algatanud ja korraldanud mitmeid noortele suunatud tegevusi. „Näiteks sai tema eestvedamisel teoks Elva valla noorte omaalgatusfondi toel tehtud Rannu noorte kogemusretk Läänemaale Paliverre,“ rääkis Saar. Reimo on ka aktiivne Elva valla noortevolikogu liige ja Rannu kooli õpilasesinduse liige ning tegeleb muuseas õpilasfirmaga Vinraam.

Abivallavanem Marika Saar rõõmustas, et Elva vallas on peale teiste tublide lõpetajate ka kümme tarka ja tegusat noort, kes on silmapaistvalt pingutanud ja medaliväärilised. „Soovin, et te oleksite vaba minema just sinna, kuhu otsinguid teid viivad ning et te usuksite iseendasse ja muudaksite maailma paremaks,“ ütles Saar.

Sel aastal lõpetasid gümnaasiumi kuldmedaliga viis Elva valla noort: Kristi Madi (Elva Gümnaasium), Kaspar Klein ja Kendra Talts (Rõngu Keskkool), Kristjan Kullaste (Lähte Gümnaasium) ja Marta Külaots (Tartu Jaan Poska Gümnaasium).

Hõbemedaliga lõpetasid viis Elva valla noort: Heidi Loot ja Miina Mägi (Rõngu Keskkool), Andrus Pajumägi (Tartu Miina Härma Gümnaasium), Lotta-Lee Suits (Tartu Tamme Kool) ja Kaili Silland (Tartu Täiskasvanute Gümnaasium).

Sel õppeaastal lõpetas Elva valla põhikoolides kokku 143 noort ja kahes keskkoolis kokku 48 noort (Elva Gümnaasiumis 33 lõpetajat ja Rõngu Keskkoolis 15 lõpetajat).

Elva Vallavalitsus soovib kõigile lõpetajatele tuult tiibadesse ning unistuste täitumist.

Aunimetuse saajatele anti tänusündmusel üle meene ja tänukiri ning nende nimed kanti Elva valla auraamatusse. Kuld- või hõbemedaliga lõpetaja, kes on registreeritud Elva valla elanik, sai vallalt ka rahalise preemia.

Aunimetustele „Õpilaste aasta haridustegu“ ja „Aasta noor“ oli võimalik kandidaate esitada maikuu jooksul. Aunimetuste saajad otsustas vallavalitsuse moodustatud komisjon.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button