UUDISED

ELVA ESIMENE POSITIIVNE KOROONAVIIRUSE TEST

Tegemist oli Spordiklubi Altia treeneriga

15. märtsi õhtul teatati Elva valla esimesest positiivsest koroonaviiruse testist. Elva Spordiklubi Altia teatas oma Priidu-nimelise treeneri haigestumisest. Käesoleva juhtumi ilmnemisel otsustas Elva Vallvalitsus sulgeda kõik raamatukogud, teenuskeskused ning ka vallvalitsuse.

“Saime täna info, et Elva valla ühe spordiklubi treeneri koroonaviiruse test osutus positiivseks. See inimene on nädala keskpaigast püsinud karantiinis. Palume säilitada rahu, püsida kodus, teha võimalusel kaugtööd ning järgida kõiki hügieeninõudeid,” sõnas Järveoja. 

Spordiklubi Altia tegi pühapäeva õhtul teadadaande viirusjuhtumi kohta, paludes kõigil kontaktsetel võtta tarvitusele ettevaatusabinõud. “Aga haigus ei küsi ega vali ohvrit – meie klubi treener Priidul tuvastati täna koroona viirus. Haigusnähtude ilmnemisel kolmapäeval jäi ta koju, samal päeval tuli teade, et laupäevasel sünnipäeval, kus Priit viibis, oli olnud viiruse kandja. Neljapäeval kutsus Priit kiirabi, et teha test. Laupäeval võeti proov ja täna tuli positiivne vastus. Haigus kulges kergelt – paar päeva oli palavik, mis on tänaseks taandunud. Priit palub kõigil, kes temaga kokku puutusid sel perioodil, jälgida oma käitumist ja tervist, et hoida oma lähedasi, eriti eakaid, kes on selle haiguse suhtes ohustatud,” oli kirjas Spordiklubi Altia Facebooki lehel.

Elva Vallavalitsus otsustas täna, 15. märtsil sulgeda nii vallavalitsuse, teenuskeskused kui ka valla raamatukogud. Lasteaiad- ja hoiud jäävad veel esialgu avatuks. Homme, 16. märtsil otsustab vallavalitsus, kuidas korraldada täpsemalt lasteaedade- ja hoidude töö.  Elva vallavanem ja valla kriisikomisjoni esimees Toomas Järveoja ütles, et otsust kaaluti juba varem, kuid uute asjaolude ilmnemine andis kinnituse, et vallavalitsus, teenuskeskused ja valla raamatukogud tuleb sulgeda.

Vallavanem lisas, et kõikide ametnikega on võimalik suhelda e-kirja või telefoni teel. “Olenemata olukorrast jätkame oma igapäevast tööd ning püüame olla inimestele igati abiks. Palume kindlasti pöörduda meie poole, kui keegi on seoses eriolukorraga hädas või lahendamist vajab mõni probleem.” Vallavalitsusele on võimalik esitada avaldusi ja taotlusi e-teenuste keskkonnas. Vajadusel toimub vallamajas ainult sünni registreerimine, mis tuleb eelnevalt kokku leppida vallasekretär Salle Ritsoga, tel 508 4159. 

Järveoja sõnul otsustatakse homsel koosolekul, kuidas täpsemalt organiseerida lasteaedade- ja hoidude tööd. “Sel teemal anname kindlasti infot otse lasteasutustele ning jagame teavet ka valla infokanalites,” kinnitas vallavanem. 

Valla sotsiaaltöötajad ja lastekaitsetöötajad teevad samuti kaugtööd ning vastuvõttu ei toimu. Juhul, kui on vältimatu vajadus, palume võtta sotsiaaltööspetsialistiga ühendust ning leppida kokku eraldi aeg. Kõik muud küsimused lahendatakse telefoni ja e-kirja teel. 

Valla sotsiaaltöötajad ei transpordi praegu kliente poodi ja apteeki, abivajajatele tuuakse kaup koju ja antakse ilma lähikontaktita üle. Need, kel on tarvis arsti vastuvõtule tingimata minna, viiakse ka kohale. Samuti aidatakse jätkuvalt kõikide hädavajalike toimingutega. 

Vallavalitsus soovitab kõigil püsida kodus, jälgida oma tervist ning konsulteerida vajadusel perearstiga või helistada perearstinõuandeliinil 1220. Homsest, 16. märtsist on võimalik helistada ka üleriigilisele kriisitelefonile 1247, mis nõustab koroonaviirusega seotud teemadel. 

Elva valla sotsiaal- ja lastekaitsetöötajate kontaktid: 

Palume jälgida ja järgida usaldusväärsete allikate infot:  

Terviseamet: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus 

Vabariigi Valitsuse kodulehekülg: https://www.valitsus.ee/et 

Samuti saab operatiivset infot Elva valla äpi ja teiste valla infokanalite kaudu. 

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button