UUDISED

ELVA VALD PIKENDAS LASTEAIAS MITTEKÄIVATE LASTE VANEMATE KOHATASUVABASTUST

Elva vallavalitsuse tänasel e-istungil otsustati seoses koroonaviiruse piirangutega Eestis pikendada nende laste vanemate lasteaia kohatasuvabastust, kelle lapsed ei kasuta teenust 12. aprillist 30. aprillini. See tähendab, et arvet ei esitata maikuu eest (arvet ei esitata juuni alguses). 

Elva vallavanem Heiki Hansen selgitas, et kui laps ei ole käinud lasteaias või hoius alates 15. märtsist 30. aprillini, siis ei esitata vanemale aprilli- ja maikuu arvet. “Kui laps ei käinud lasteaias või hoius 15. märtsist 11. aprillini, siis ei esitata vanemale aprillikuu arvet. Märtsikuu eest tuleb tasuda kõigil vanematel hoolimata sellest, kas laps käis aias või mitte,” lisas ta. 

Vallavanem rõhutas, et kuigi nakatunute arv Eestis on hakanud langema, ei saa siiski valvsust kaotada. „Meie tungiv soovitus on, et kõik need vanemad, kel on see võimalik, jätaksid lapsed veel lasteaiast- või hoiust koju. Igaüks meist saab aidata kaasa viiruse leviku tõkestamisele,” ütles ta. 

Hansen lisas, et on arusaadav, et ette võib tulla erandjuhuseid. “Kui juhtub, et erandkorras on sel perioodil tarvis laps siiski üheks-kaheks päevaks lasteaeda viia, saab teha vallavalitsusele põhjendatud avalduse ning meil on võimalik erandkorras vanem osalustasu maksmisest vabastada või osalustasu määra vähendada,” selgitas Hansen. 

Vallavolikogu 29. märtsil tehtud otsusega ei pidanud kohatasu maksma need vanemad, kelle lapsed ei käinud lasteaias 15. märtsist 11. aprillini (arvet ei esitata aprillikuu eest mai alguses). 

Kohatasu eest esitatakse arve tagantjärele ehk aprilli alguses said vanemad kohatasu arve märtsikuu eest. 

Elva vallas on kehtestatud lasteaiakohatasu ühes kuus: Aakres 25 eurot, Valgutas, Rõngus, Puhjas, Rannus ja Kongutas 30 eurot ning Elva linnas 45 eurot.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button