UUDISED

ELVA VALD AVAB AVALIKUD SPORDI- JA MÄNGUVÄLJAKUD

Elva Vallavalitsus otsustas täna toimunud istungil avada valla avalikud mängu- ja spordiväljakud, mis olid eriolukorra ja koroonaviiruse leviku tõttu suletud. Elva valla välijõusaalid jäävad praegu suletuks ning jätkuvalt on keelatud avalike ürituste korraldamine ning avalikud kogunemised.

Elva vallavanem ja valla kriisikomisjoni esimees Toomas Järveoja ütles, et valla spordi- ja mänguväljakud otsustati avada pärast selle teema arutamist valla kriisikomisjonis. „Valla kriisikomisjon ja vallavalitsus leidsid, et kuna inimesed soovivad aina enam värskes õhus aega veeta ning kuna seni on meie vallas eriolukorra juhistest hästi kinni peetud, siis võime väljakud taas avada.“

Vallavanem rõhutas, et jätkuvalt ei tohi korraldada avalike üritusi või kogunemisi. „Kuigi mänguväljakud on avatud, ei tohi kindlasti ära unustada eriolukorra juhiseid ja reegleid. Soovitame mänguväljakute atraktsioonidel kasutada kindaid ning kindlasti pidada kinni 2+2 reeglist,“ lisas Järveoja.

Spordi- ja mänguväljakutel tuleb järgida järgmisi reegleid:

  • spordi- ja mänguväljakutel tuleb järgida 2+2 reeglit ehk üksteisest tuleb olla vähemalt kahe meetri kaugusel;
  • mänguväljakute atraktsioone kasutades tuleb kanda kindaid;
  • enne ja pärast spordi- ja mänguväljaku külastamist tuleb kindlasti pesta käed või neid desinfitseerida;
  • alates 2. maist on lubatud sporditegevuste ja -treeningute korraldamine tingimusel, et osalejaid on grupis maksimaalselt 10 ja peetakse kinni 2+2 reeglist;
  • sporditegevuste korraldaja peab tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu;
  • jätkuvalt kehtib reegel, et koos tohib liikuda üksi või kahekesi (v.a perekond) ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Elva Vallavalitsus sulges 27. märtsil seoses eriolukorraga valla avalikud spordi- ja mänguväljakud, et tõkestada koroonaviiruse levikut ning hoida inimeste tervist.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button