SPORT

ELVA SUUSAHÜPPETORN ON TREENINGKÕLBMATU, VALLAL REMONDIPLAANI POLE

Elvasse püstitatud puidust suusahüppetorn on juba paarkümmend aastat korralikult renoveerimata seisnud ning nüüdseks on torn muutunud treeningkõlbmatuks ning ohtlikuks. Suusahüppetorni edasist saatust vald hetkel kommenteerida ei oska ning Elva suusahüppajad peavad treenimiseks sõitma mujale.

Elva suusahüppetorn ehitati 1980. aastal Tõnu Haljandi eestvedamisel, kes ise oli 1968 Grenoble taliolümpiamängudel kahevõistluses 12. kohal. Peale sportlaskarjääri asus Haljand Elvasse treeneriks. Elva hüppemäelt alustas siis treeninguid ka Ago Markvardt, kellest sirgus üks Eesti edukamaid kahevõistlejaid – nii 1994. aasta olümpial kui 1997. aasta MMil jäi ta napilt medaleist ilma, korra on ta valitud ka Eesti aasta meessportlaseks. Siitsamast on alustanud ka meie praeguse kahevõistluse lootused, kes rahvusvahelisel tasemel arvestatavad tegijad: Kristjan ja Andreas Ilves.

Torni praegust seisukorda kommenteerib kahevõistluse ja suusahüpete treener Andrus Ilves: „Elva suusahüppemäe olukord on hetkel väga halb ja vajaks koheselt renoveerimist, sest torn on varisemisohtlik ja ei vasta kehtestatud nõuetele. Minu arvates on Elva suusahüppemäel olnud oluline panus Eesti suusahüpete ja kahevõistluse arengusse viimased 40 aastat.“

Ilvese sõnul peeti viimane ametlik võistlus peeti Elvas 16. veebruaril 2019, mil peeti Eesti Suusaliidu noorte karikasarja etapp suusahüpetes ja kahevõistluses. Peale seda on tehtud mõned treeninghüpped, kuid 2020. aastal pole enam sportlaste ohutuse nimel treeninguid Elva hüppemäel läbi viidud. Nüüdsest toimuvad hüppetreeningud Otepää mägedel.

Spordivaldkonda kureeriv Elva abivallavanem Marika Saar mainib, et suusahüppetorni on küll parandatud, aga suuremat renoveerimist tehtud ei ole: „Varasemalt on välja vahetatud tugiposte ja laudiseid, põhjalikuks renoveerimiseks ei ole seni ressursse planeeritud, sest ka varem on arutatud võimalusi kaasata läbi alaliidu täiendavaid vahendeid.“

Praegu Elva suusahüppajad ja kahevõistlejad Elva hüppemäel treenida ei saa. „Elva suusaklubile on tasuta rendile antud Elva vallale kuuluv Otepääl asuv maja, et kahevõistlejad ja laskesuusatajad saaksid kasutada Otepääl asuvaid tänapäevaseid spordibaase. Samuti, kui talvel on lund, saab treenida Tartumaa tervisespordikeskuses ning on võimalus kasutada treeninguteks spordisaale,“ loetleb Saar suusahüppajate treeningvõimalusi.

Marika Saare sõnul vald hetkel torni renoveerimise teemal täpset infot jagada ei saa, kuid siiski väidab ta, et valla spordijuht Madis Šumanov on Suusaliidu esindajaga arutanud hüppetorni renoveerimise plaane ning on tõenäoline, et mõistlik lahendus on hoopis uue suusahüppetorni ehitus.

Vald paneb kõigile südamele, et suusahüppetorni ei tohi kindlasti ronima minna.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button