UUDISED

ELVA RAUDTEEJAAMA RUUMES TEGI UKSE LAHTI UUS KOHVIK ELWA

Täna tegi Elva raudteejaamas, endises Waksali Restorani ruumes uksed lahti uus kohvik, mida peavad Nõost pärit Marko ja Siret Lepasaar, paiga nimeks on nüüd Kohvik Elwa. Homsest avab kohvik ka oma väliterrassi.

Elva Uudistele hakkas kohvikusse sisenedes silma, et valikus oli nii tassikooki, soolast kringlit, beseelist Pavlovat, porgandikooki kui ka panna cottat, hinnad kõikusid kahest eurost kolme ja pooleni. “Mitmed koogid ja küpsetised on saanud oma nime meie käest tellitud eriküpsetiste tellija nimest, mis me oleme võtnud oma menüüsse. Näiteks on nii saanud oma nime Marge kringel,” tutvustab perenaine Siret Lepasaar oma ettevõtmist.

Kohvik Elwa omanik Marko Lepasaar

Elvaga on pererahvas lähemalt seotud juba kuuendat aastat Tartumaa Tervisespordikeskuses toimuva koerte näituste kaudu. Kuid nüüdseks on tegevusalad läinud mitmekesisemaks ja sidemed tugevnenud – nende valdusalasse kuulub nii raudteejaamas asuv burgerikoht kui ka Elva Kultuurikeskuses asuv Kultuurikohvik (lahti ainult siis, kui toimuvad üritused). Nende ettevõte kannab nime Alderisland OÜ, mis on inglisekeelne otsetõlge nende perekonnanimest.

Marko ja Siret Lepasaar kaardistasid Elva söögikohti ning leidsid, et on Elvast just puudu “selline päris kohvik”, kust oleks võimalik saada kohvi ja kooki või isegi klaas veini. Ka ei tahtnud nad teha samalaadset kohta, mis Elvas juba olemas on. Toitlustuses eelnevat kogemust kummalgi pole, kuid oma 20 aastase üleriigiliste kui rahvusvaheliste ürituste korraldamise karjääri jooksul on kergelt kokku puutunud ka toitlustusega, kuid taolisel viisil nagu praegu, pole nad varasemalt midagi ette võetud.

Kohvik Elwa hakkab olema lahti igapäevaselt nagu Elwa Burger. Koha loomise eesmärk oli luua ettevalmistusköök kondiitritoodete tootmiseks ning et oleks koht, mis on püsivalt aastaringselt avatud (Kultuurikohvik seda pole).

Kevadel riiki raputanud viiruse tõttu lükkus nende avamislootus juuni algusesse, kus üldse oleks saanud alustada tööd, kuid avamist lükkas edasi veel kontseptsioonimuutus ehk tuli teha remonti, soetada uus sisustus ning seadmed. Lisaks ka see, et ei teatud, mis võib juhtuda veel sügisel.

„Pigem võtame asju rahulikult ning üritame oma jõududega hakkama saada. Põhiplaan on avada täistuuridel uue aasta kevadel, hetkel alles elame sisse,“ sõnab Marko Lepasaar. Marko loodab ka, et ka peale suvehooaega, kus liigub peale kohalikele ka palju turiste, võtaksid kohalikud selle omaks ning külastaksid seda aasta läbi. „Meie jaoks pole olemas kõrg- ega madalhooaega, vaid me tahame kogu aeg stabiilselt pakkuda oma tooteid,” räägib kohvikupidaja.

Lepasaar selgitab, et nüüd, kus alustas tegemist kohvik, lükkuvad üritused rohkem tahaplaanile ning sellest saab uus põhitöö. “Hommikul algab töö juba seitsme või kaheksa ajal ning kestab õhtuni välja. Hetkel on põhitööga seotud kolm inimest – mina, minu abikaasa ning ka kondiiter,” räägib Marko Lepasaar. “Praegu on pigem meil tegemist nii-öelda perefirmaga. Ka raudteejaamas asuv burger on hästi käima läinud, inimesed on juba selle omaks võtnud.”

Hetkel on menüüs peamisel kohal koogid ning küpsetised, lisaks on nädala sees pakkumises ka päevasupp või -pasta. “Kõik pakutavad supid on rohkem kaasaegse lähenemisega, seljankat ja borši suure tõenäosusega pakkuma me ei hakka,” kõneleb Marko Lepasaar. “Pigem on püreesupilised ning teistsuguse lähenemisega supid. Pasta ja supp on samas hinnas, maksab 3.50€ ning lisaks saab selle eest ka kohapeal valmistatud leiva või saia koos võiga ning ka maitsevett. Lõunapakkumisi pakutakse kaheteistkümnest kahe kuni kolmeni või niikaua kuni on läbi müüdud.”

Lepasaar rõõmustab, et täna oli kohvikus juba sagimist omajagu, kuid usub, et põhiline tuleb alles homme. Olles juba kaks kuud tegelenud burgeriga on ta aru saanud, et enne lõunat on rahvast vähe ning alles peale lõunat algab tung. Õhtuti hakkab kohvik lahti olema kuueni ning nädalavahetusel umbes kaheksani, täpsed avamisajad on alles veel selgumisel. 

“Kindlasti on tulevikus tulemas ka saiakesed ja pirukad ning tuleb ka kergemate roogadega menüü. Menüüs kasutame naturaalset ning ka võimalikult palju kohapealset toorainet,” lisab Lepasaar.

Senine Waksali Resto pani uksed kinni tänavu veebruari hakul.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button