UUDISED

ELVA OOTAB SUVEKS TURISTE

Suur suvi koputab varsti uksele ja see on ikka olnud puhkamiste ning ringiliikumiste aeg. Tänavu vajutab tursimile ja puhkamisele oma pitseri äsjalõppenud eriolukord.  Paljud head plaanid on muutunud. Kreeka ja Hispaania  kuurortide asemel tuleb eelistada puhkamist koduseinte vahel. Kuidas valmistub Elva lähenevaks suvehooajaks?

Turismisektoril on vaja napi perioodiga ületalve elamiseks raha teenida. Elva vallas töötatakse praegu välja kohalike tootjate ja turismiettevõtjate toetuseks mõeldud kampaaniat. Selle eesmärk on julgustada inimesi tarbima kohalikku toodangut ja veetma puhkust kodukandis. Valla turismiedendajate  üleskutse üks osa on seegi, et elvalased ja vallaelanikud kutsuksid oma sõpru ja sugulasi seekord hoopis Elva piirkonda avastama. Elva Turism teeb koostööd Tartumaa Turismi ja teiste regionaalsete partneritega. Turismiettevõtjad mõtlevad praegu välja missuguseid põnevaid pakette külalistele pakkuda. Kavas on erinevates veebikanalites alustada valla turismiettevõtjate tutvustamist.

Eeloleval suvel on oodata varasemast suuremat siseturismi lainet. Ohtralt tuleb kindlasti külalisi Lätimaalt. Juba juuni algul saabub Tartumaale Vidzeme Televisiooni võttegrupp, et lätlastele jutustada Tartumaast ja kindlasti ka Elvast.

Läti peredele mõeldes on valminud Elva Puhkepiirkonna  seikluslik matkamäng Elva Elamuste Radadel. Info selle mängu kohta on tõlgitud nii inglise kui läti keelde. Koostöös Tartumaa Turismi ja Tartu külastuskeskusega unistatakse  sellest, et ülikoolilinnast suunatakse võõraid ka Elvasse. Siin asub korrastatud linnasüda, Verevi rand ja Arbi järve äärne kaldapromenaad. Lisaks tervistav männiõhk ning  Baltimaades teine keeglirestoran. Elvasse on mõttekas meelitada neid Läti turiste, kes  oma tee Tartusse juba leidnud, ent ihaldavad midagi uut.   

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button