SPORT

ELVA KEEGLIKLUBI ESINDUSMEESKOND JÕUDIS SPORTKEEGLI MEISTRILIIGASSE

Eelmisel nädalavahetusel kulmineerus Elva Keegliklubi meeskonna hooaeg üleminekumängudega. Üldseis 12:4 viis Elva meeskonna meistriliigasse. Kuid Elva keeglimängijate plaanid on palju suuremad – peas liiguvad medalimõtted ja sportkeegli maailmameistrivõistlusi oodatakse Elvasse.

Üleminekumängudes alistati kindlalt KK Reval II meeskond kõigepealt Rae keeglisaalis setipunktidega 7:1 (3137:3009 kurikat) ja seejärel kodus 5:3 (3160:3045 kurikat).

Hooaja alguses plaanidest rääkides arvati, et tegemist tuleb tutvumishooajaga ning esiliiga koht esimeses pooles oleks elvakatele juba õnnestumine. Sügisringis koguti 12-st punktist seitse ning oldi kindlalt liiga keskmik.

Eriti hea hoog saadi üles koroona tõttu pikaks veninud kevadringis, kui tabelisse lisandus 12-st võimalikust kümme punkti. Ka mahavisatud kurikate keskmine arv tõusis sügisringi 2900 pealt 3100 peale, nii et üleminekumängule mindi juba vaata et favoriidina. Meeskonna uue hooajal on eesmärk olla meistriliiga keskmike seas. Hea õnnestumise korral on ka võimalikud pronksmedalid.

2020./2021. aasta hooajal mängib meistriliigas kaheksa meeskonda ja kaheksa naiskonda. Elva II meeskond alustab oma esimest hooaega esiliigas ja seda kaheksa võistkonna konkurentsis. Kokku on Eestis umbes 200 litsentseeritud  sportkeegli mängijat.

Elva keegliklubis treenib hetkeseisuga 43 sportlast-harrastajat (18 meest, 15 naist ja 10 noort). Lisaks klubilisele treeningtegevusele korraldatakse keegli kolmapäevakuid ning käesolevast aastast alustatakse firmaliigaga. Kõige suurema projektina on tulekul sportkeegli MMi korraldamine koos Eesti Veeremängude Liiduga 2022. aasta mais Elva uues spordihoones. Seal loodetakse juba näha võistlemas ka oma klubi kasvandikke.

Markko Abel, Elva Keegliklubi

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button