SPORT

ELVA GÜMNAASIUMIS AVATI NÄITUS ELVA KOOLIST VÕRSUNUD EESTI MEISTRITEST

Elva Gümnaasiumi Puiestee tänava õppehoone koridoris on avatud püsinäitus „Eesti meistrid Elva koolist”. Välja on pandud üle 60 Elva koolis õppinud sportliku õpilase pildid, kes on tulnud Eesti täiskasvanute meistriks. Korraldajad ütlevad, et see arv pole lõplik, sest kõigi kohta puuduvad kas pildid või andmed.

“Ruumi on ka tulevikus selle tiitli saavate õpilaste jaoks. Seega – uurimistöö jätkub,” ütles näituse korraldamist vedanud Tiit Ustav.

Näitust valmistati ette ligi aasta ja korraldajate sõnul tuli välja, et Elva on tõesti spordilinn. Elva õpilased on tulnud meistriks vähemalt 26 spordialal. Enim meistritiitleid on pälvinud Mati Nigul, kes on vähemalt 77- kordne Eesti meister laskmises. Elva koolist on võrsunud viis meistrit ka sellisel unustatud spordialal, nagu vettehüpped.

Eksootilistest spordialadest võib nimetada brasiilia kabet, kus Eesti meistriks on tulnud 10-kordne Eesti meister vene kabes Veronika Kalmus (Teder). Ja loomulikult on aukohal autoralli maailmameister Martin Järveoja, kes on ka mitmekordne Eesti meister judos.

Kõige rohkem meistritiitleid on võitnud meie õpilased Elvale traditsioonilistel spordialadel – laskmises, jalgrattaspordis ja talispordialadel (murdmaasuusatamine, kahevõistlus, laskesuusatamine, suusahüpped).

Fotod üritusest: Kayvo Kroon.

“Loodan, et sellel näitusel ülespandud sportlased on eeskujuks ja innustuseks praegustele meie kooli tublidele sporditegijatele,” ütles Tiit Ustav. Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post avaldas näituse toetamise eest tänu Elva kooli vilistlasele ja Sportlandi ning Nike Eesti esinduse kaasasutajale Are Altrajale. Ka tänab gümnaasium vilistlasi Milvi Kapauni, Arno Läänet ja Karl Kontorit, kes uurimistööle kaasa aitasid.  Elva Uudised avaldab kogutud piltidest väikese valiku.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

  1. Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

KOMMENTAARIUM

Back to top button