UUDISED

ELVA GÜMNAASIUMI KAASAVA EELARVE RAHA LÄKS KOOLIÕUE ISTEPINKIDE TARBEKS

Elva gümnaasium korraldas ülekoolilise kaasava eelarve projekti, mille raames said kõik klassid esitada oma idee, kuidas kooli paremaks muuta. Konkursi võitsid 10. klassi noormehed, kelle arvates olid koolist puudu istepingid Puiestee koolimaja õuel.

10. klassi noormehed nägid, et õpilased veedaksid rohkem aega vahetundides õues, kui seal oleks koht, kus istuda ja aega veeta. Kokku oli hääletajaid 326 ja võiduidee poolt hääletas 79 inimest. Idee autorite põhjendus: „Praegused 10. klassi õpilased toovad välja, et mäletavad kui tore oli algkoolimaja juures ilusa ilma korral istuda. Sellist võimalust Puiestee koolimaja juures ei ole. Istuda saab vaid kivitrepil, kuid tervise mõistes see just kõige mõistlikum variant ei ole. Selleks, et rohkem propageerida õpilastel vahetundides õues viibimist, tuleb see neile ka meeldivaks ja mugavaks teha. Meie idee on, et Puiestee koolimaja kõrval asuvate pinksilaudade juurde võiks kaasava eelarve toetusega soetada istumiskohad puupinkide näol. Pinkide panemine koolimaja juurde annaks õpetajatele võimaluse teha ka rohkem õuesõppe tunde ning kasusaajateks oleks kogu kool.“

Elva Gümnaasiumi kaasava eelarve eesmärk on läbi ideekonkursi  anda võimalus kooli õpilastel ja töötajatel kaasa rääkida koolikeskkonna arendamise küsimustes.

Kaasava eelarve suuruseks on 1000 eurot, mis jaguneb kaheks: 500 eurot 1.-6. klasside ja 500 eurot 7.-12. klasside ideedele. Kui idee puudutab 1.-12. klassi, oli võimalik esitada idee ka 1000 eurole.

Kaasava eelarve konkurss toimus neljas etapis. Kõigepealt idee esitamine, seejärel selle tutvustamine ning reklaamimine. Konkursi võitja valisid õpilased ise e-hääletuse teel. Võitja peab idee teostama järgmisel aastal ajavahemikus jaanuarist augusti lõpuni.

Ideede hulka kuulusid ka järgmised ideed: Puiestee koolimaja arvutiklassi uued hiired ja hiirematid; Puiestee koolimaja rattaparklale varikatus; Puiestee koolimaja reaalainete klassi kalkulaatorite soetamine; Tartu mnt kogupäevakooli ruumi sisustamine ja Tartu mnt koolimaja ette uued istepingid.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button