UUDISED

ELVA ETTEVÕTTED KOONDAMISLAINET EI ENNUSTA

Ehkki Töötukassa ennustab koondamislainet, olid Elva Uudistega vestelnud Elva valla ettevõtted pigem seda meelt, et töökäsi läheb rohkem tarvis. 5. oktoobril ilmus Tartu Postimehes uudis, milles Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli sõnul võib sel kuul Tartumaad koroonaviirusest tingitud surutise tõttu tabada koondamiste laine.

Koroona tõttu on töötus Eestis kasvanud viimase aasta jooksul kasvanud. Tartumaa töötuse määr on 6,3%, mis on alla Eesti keskmise 7,6%-i. Elva vallas on võrreldes eelmise aasta sama kuuga töötute arv kasvanud üle veerandi, 27,6%.  5. oktoobri seisuga oli Tartumaal koondatuid 12, kuid Väli sõnul tuleb neid suure tõenäosusega juurde.

Elva suurettevõtted, kellega vestlesime, koondamisi ei plaani. Klaasiga tegeleva ettevõtte Marepleks juhataja Tõnu Aigro väidab, et kuigi koroona on muutnud tellimuste pakki ja tootmisrütmi ning esineb häireid tooraine hankimisel, siis muid sekeldusi pole ette tulnud: „Koondamise lainet hetkel ette ei näe. Otsime töid ja tegevusi turul.“

Estoveri Piimatööstuse tegevjuhi Hannes Pritsi väitel on neil tegemist hoopis tööjõu puudusega.  „Meil nüüd küll mingeid koondamisi plaanis ei ole,“ rääkis Prints, kelle sõnul Estover investeerib tootmisesse juurde, hiljemalt järgmise aasta esimeses pooles näeb Rannus ka juba biogaasijaama. „Me pigem otsime mõningaid inimesi,“ lisas ta. Nii näiteks otsib firma  mehhaanikut, kes on võimeline ka treima. Lisaks veel seadmeoperaatoreid juustupresside peale ja Riccota tootmisesse. „Meil on päris mitmeid ametikohti, kus me inimesi palkaksime,“ kõneles Estoveri tegevjuht.

Lisaks arvab Prits, et Elva vallas on üsna tugevad ettevõtted ja Tartumaa koondamiste laine ei tule Elva vallast.

Rõngu Pagari juhataja Kristel Peri sõnul on nende juures eestlastele töökoht tagatud. „Hetkel küll ei plaani kedagi koondada. Ka kevadel, kui koroonaajal tõmbas tellimused maha, siis kuna meil on tööl ukraina rahvusest inimesed, siis eestlastele meie nii ehk naa suudame töö säilitada ja siis lihtsalt hakkame ukraina kodanikke tagasi saatma,“ selgitas Peri.

Palkmaju tootev ettevõte RPM olukorda nõus kommenteerima ei olnud.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button