UUDISED

ELVA EELARVESTRATEEGIA LÜKKAB UJULA VALMIMISE VÄHEMALT SEITSME AASTA TAHA

Täna Elva vallavolikogus esimese lugemisel olnud Elva valla arengukava 2022-2030 ja Elva valla eelarvestrateegia 2022-2026 kohaselt peaks Elva ujula valmima mitte varem kui seitsme aasta pärast, aastaks 2029. Selleks on ette nähtud viis miljonit eurot.

Vallavolikogu liige Rein Abel protestis, et eelmise aasta valimiste eel ennustasid optimistid, et ujula saab ehitada 2023. aastaks, pessimistlikumad, et 2024. aastaks. “Kuidas meil need prioriteedid siis nii muutunud on, et see nii kaugesse tulevikku on vajunud?” küsis Abel, osutades, et volikogu liikmed on Elva rahvale lubanud hoopis muud. “Kui te aasta eest oleks selle aastanumbri välja käinud, istuks siin volikogus üks teine koosseis!”

Elva valla arendusnõunik Margus Ivask alustas vastamist pika sissejuhatusega, osutades suurele kooliinvesteeringule. Jõudes aga ujula juurde sõnas ta: “Need numbrid on hetkel reaalsed.” Ivask osutas, et kui soov on teha suuremat spordiujulat, siis selleks hetkel erainvestorit leida on äärmiselt keeruline, ehkki ta on ise sellega pidevalt tegelenud. Lihtsam oleks spaa-tüüpi ujula koos hotelliga, mis võiks olla erainvestorile atraktiivsem, kuid sel juhul ehitataks eeldatavasti pigem kahe kuni nelja rajaga ujula, mis jääks jällegi võrreldes senipüstitatud eesmärkidega liiga väikeseks.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button