UUDISED

ELLUJÄÄMISE OPERATSIOONIS APTEEGID UKSI EI SULE

Koroonauudiste varjus on apteegireformist rääkimine praegu taandunud üldise infotulva lõppu. Ka ellujäämise operatsioonis on inimestel vaja ravimeid.

Elvalased võivad olla kindlad, et kõik apteegid jätkavad oma tavapärast tööd ka 1.aprillist. Sama kehtib teenuse kohta Rõngus ja Puhjas. Eesti apteekidest 90 protsenti jätkab jõustuva apteegireformiga oma senist tööd. Eesti Apteekide Ühenduse esimehe Timo Danilovi kinnitusel ei vasta 10 protsenti ehk 24 apteeki üle riigi uutele esitatavatele nõuetele. Danilovi sõnul on igas asulas ja linnas tagatud inimestele rohtude kättesaamine. „Apteek on tänastes oludes kulla hinnaga”.

Ringkäik Elva apteekides, kinnitas Eesti Apteekide Ühenduse juhi sõnu.

Männilinna apteegis leti taga olnud lahke proua, soovitas inimestel praegusel ajal tarbida rohkem vitamiine ja tugevdada muidu tervist. „Kui organism on tugev, siis ei tule ka viirused kallale. Meie uksed on ka pärast 1. aprilli avatud.”

Elva kaubakeskusega ühe katuse all asuvast Kesklinna apteegist öeldi, et nendelgi on kõik nõuded täidetud ja uksed avatakse 1. aprill rahuliku südamega. „Rohtusid on piisavalt, keegi vajaliku ravimita ei jää,” märkis apteeker Viivi.

Kesk tänaval raekoja vastas asuvast Apotheka logoga apteegist öeldi, et 1.aprill ei muuda nende töökorralduses midagi. Külastajaid oodanud apteeker Elli ohkas hoopis selle peale, et inimesed kippusid vahepeal hoopis rohtusid kokku ostma. „Pidime müüdavaid koguseid inimese kohta hoopis piirama sest kiputi arutult kokku ostma. Mõni võttis kohe kolme-nelja retsepti jagu. Rohtudega on nii, et nendel on oma kasutusaeg ja toimeaine aegub. Ka tulevad peale uued ravimid. Elu lõpuni ei saa varuda. Õnneks on nüüd asi rahunenud,” arutles apteeker Elli.

Vahepeal kippus rahvas paratsetamooli massiliselt ostma ja mõnel pool sai see otsa. Nüüd on varud piisavad ja paratsetamooli jagub.

Rohupuudust ei ole karta. Küll on kõikjal otsas individuaalsed kaitsevahendeid.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button