SELTSKOND

EESTI HIP HOP FESTIVAL TOIMUB ELVAS VIIRUSEST HOOLIMATA

Juba eelseisval nädalavahetusel, 14.-15. augustil toimub koroonahirmust hoolimata Tartumaa Tervisespordikeskuses juba 14. korda Eesti Hip Hop festival, kuhu tulevad kokku Eesti räppmuusikaparemik ning hip hop kultuuri austajad. Et uue haiguskolde tekkimist vältida, kehtivad festivalil mitmed piirangud.

Eesti Hip Hop festival on üks Elva suurimaid ning populaarsemaid üritusi, mis toob väikelinna tuhandeid võõraid. Festivali korraldaja Maido Möls selgitas, millised ohutusreeglid on festivalil  kasutusele võetud.

– Maski kandmine – festivalile saabudes on kohustuslik omada näokatet/maski, mida oleks võimalik kasutada viibides inimestega tihedamalt asustatud punktides (järjekordades, lava ees kontserti nautides, võistlusi jälgides jne). Maskid on müügil ka festivali alal ja sissepääsus hinnaga üks eurot tükk.

-Desovahendi olemasolu – igal inimesel on lubatud alale siseneda isikliku desovahendiga koguses kuni 100ml inimese kohta. Desovahendid on olemas ka korraldaja poolt.

Foto: (EHHF)

-“Kõiki külastajaid on teavitatud, et nad ei tuleks festivalile haigustunnustega,” ütleb korraldaja Möls. “Oled haige, jää koju ja me ostame su pileti tagasi!”

-“Festivali ala oleme teinud suuremaks, et kõik saaksid hoida üksteisega piisavat vahemaad”, loetleb korraldaja turvameetmeid.

Ürituse piletite arv on piiratud ning seadusega lastakse festivalialale kuni 2000 inimest.

Seoses viiruse levikuga otsustas valitus, et alates 7. augustist peatatakse Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes alkoholi jaemüük alates kella 23-st. „Alkohol on tervisele kahjulik ja kui selle müüki on piiratud, siis seadused on täitmiseks ning see ei ole meie jaoks probleem,“ kommenteeris mees.

Korraldaja Maido Möls loodab, et olenemata viiruse levikust ning erireeglitest säilib ürituse melu ning kõik külalised järgivad reegleid ja käituvad vastutustundlikult.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button