UUDISED

BALTI RIIKIDE VAHEL TAASTUB VABA LIIKUMINE

Enam kui kaks kuud suletud olnud Eesti-Läti piir avaneb taas vabaks liikumiseks alates homsest, 15-ndast maist. Samast kuupäevast võivad Eesti elanikud takistamatult sõita ka Leetu. Julgemad võivad ette võtta kaubareisi.

Elvast rohkem kui poolesaja kilomeetri kaugusel asuv Läti on olnud lõunaeestlastele populaarne sõidusiht. Koroonaviiruse levikuga suleti piiriületus kahe riigi vahel 17. märtsist. Erilubadega võisid Elva liikuda Läti poolelt need, kes töötasid siinsetes ettevõtetes. Läti pool võimaldas omakorda eriloaga eestlastele Valkas ja selle ümbruses töölkäimise.

Kolme Balti riigi valitsuste vahel saavutatud kokkulepe võimaldab nüüdsest ranged liikumispiirangud maha võtta. Piiride avamist ootavad pikisilmi mõlema maa kaubandus, teenindus ja turismiettevõtted.

Reedest kaob Valga-Valka vahel kaks kuud eksisteerinud piirikontroll. samuti võetakse maha 14 päevane karantiininõue. Lätti sõitjal peavad nagu varemgi kaasas olema juhiload ja ID-kaart. Läti piirivalve ja Kaitseliit omavad õigust peatada võõra numbriga sõidukeid ja läbi viia pistelist kontrolli.

Kellel plaanis külastada Riiat, peab arvestama, et naabermaa pealinnas kehtib paljudes kohtades maski kandmise nõue. Riia ühistranspordis on mask soovituslik ent kui seda ei ole, ei tee politsei ka trahvi.  

15. maist võivad eestlased reisida ka Leetu. Sealgi kaotati 14 päevane karantiininõue. Leedus ei ole kohustuslik kanda avalikul välialal näomaske. Baarid, kohvikud ja restoranid saavad kliente kohapeal teenindada alates 18.maist. Maskide kandmine avalikel välialadel jääb Leedus soovituslikuks,

Parkides ja muudes avalikes kohtades saab Lätis ja Leedus ringi liikuda kuni viiest inimesest koosnevates gruppides. Mõistagi tuleb säilitada distantsi. Võimalike probleemide vältimiseks on tark tegu kotti pista paar maski.  

Reisimine Poola võib Balti riikide kodanikele teostuda pärast 15. juunit kui oluliselt leevenevad või kaovad üldse reisipiirangud Euroopa Liidus ja Schengeni alal.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button