UUDISED

AUGUSTIS AVANEVAD ELVA VALLAS UUED VÕIMALUSED VAKTSINEERIMISEKS

Elva Vallavalitsus koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi, Tartu linna ja Tartu kiirabiga korraldab augustis Elva valla eri piirkondades COVID-19 vastu tasuta vaktsineerimise. Peale selle saab lasta end vaktsineerida alates 12. augustist igal neljapäeval Elva haiglas. 

Elva vallavanem Heiki Hansen kutsub üles kohalikke elanikke aktiivselt kasutama koju kätte toodud vaktsineerimise võimalust. See on kõikidele, kel ei ole seni olnud aega või võimalust sõita Tartusse end vaktsineerima. „Panen kõigile südamele, et vaktsineerimine on ainus tõhus viis, kuidas end, oma lähedasi ja töökollektiivi koroonaviiruse leviku eest kaitsta. Vaktsineerimine aitab ühiskonna avatuna hoida. Mina olen juba vaktsineeritud ja kutsun kõiki üles kindlasti ka ennast vaktsineerima,” sõnas Hansen. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et juba lähitulevikus küsitakse üritustel, toitlustusasutuses, huvitegevuses, kontsertidel, teatris, kinos, muuseumites, näitustel ja treeningrühmades vaktsineerimis- või läbipõdemistõendit või negatiivset testitulemust. Ta lisas, et tõendite kontrollimine aitab vähendada viiruse leviku ohtu kollektiivsetel kogunemistel ning see on oluline selleks, et saaksime tunda end turvalisemalt.  

„Mida rohkem on inimesi vaktsineeritud, seda suurem on tõenäosus, et üritusi ja muid vabaaja veetmise võimalusi ära ei keelata. See otsus sõltub muidugi sellest, milline on koroonaviiruse levik. Seega lisaks sellele, et vaktsineerimine võimaldab tegeleda sulle meelepäraste tegevustega, on see ainus viis viiruse leviku peatamiseks. Igaüks saab võtta vastutuse ja anda oma panuse, et viirusest võitu saada,” ütles Saar. 

Elva valla eri piirkondades vaktsineeritakse tasuta kõiki vähemalt 12-aastaseid Pfizeri vaktsiiniga ning vaktsineerimiseks ei ole tarvis aega ette registreerida. Teise vaktsiinidoosi saamiseks korraldatakse samuti Elva vallas järgmine vaktsineerimisring, kuid soovijatel on võimalus saada teine süst ka Elva haiglas või Tartu Ülikooli Kliinikumis. 

Vaktsineerimisajad ja kohad:  

·         14. augustil kell 11–16 Elva kultuurikeskuses  

·         18. augustil kell 11–13 Rannu COOP poe juures vaktsineerimisbuss  

·         18. augustil kell 14–15 Annikorus Konguta lasteaed-algkooli ees vaktsineerimisbuss 

·         19. augustil kell 11–14 Puhja seltsimaja parklas vaktsineerimisbuss  

·         19. augustil kell 15–17 Ulila keskuse juures vaktsineerimisbuss 

·         24. augustil kell 11–14 Rõngus COOP poe juures vaktsineerimisbuss 

·         24. augustil kell 15–17 Aakre rahvamaja juures vaktsineerimisbuss 

·         25. augustil kell 11–16 Elvas turuplatsi pargis vaktsineerimisbuss  

Elva haiglas on võimalik alates 12. augustist kuni oktoobrikuu lõpuni lasta end tasuta COVID-19 vastu vaktsineerida igal neljapäeval kell 13–16. Vaktsineeritakse Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega. Moderna vaktsiini kasutamisel tehakse teine süst nelja nädala pärast ja Pfizeri vaktsiini kasutamisel kuue nädala pärast. Pärast esimest süsti registreeritakse kohe ka teise süsti aeg. 

Elva haiglas vaktsineerimiseks tuleb end registreerida digiregistratuuris või helistades Elva haigla registratuuri tel 737 0300. 

Peale selle on Elva valla elanikel võimalik lasta end vaktsineerida ka Tartu vaktsineerimiskeskuses (Ihaste tee 7) kuni augustikuu lõpuni ette registreerimata.  

Elva vallaga seotud vaktsineerimisinfo leiate ka valla kodulehelt www.elva.ee/vaktsineeri.  

Rohkem infot koroonaviiruse vaktsineerimise osas leiate aadressilt vaktsineeri.ee ja saate telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta. 

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button