UUDISED

ALLKIRJASTATI ELVA VALLA KOALITSIOONILEPING

Eile, 26.11.2021, allkirjastati Elva valla koalitsioonileping 2021-2025, mis on  sõlmitud Valimisliidu Sinu Elva vald, Eesti Reformierakonna, Eesti Keskerakonna, Margus Ivaski, Toomas Laatsiti ja Meelis Karro vahel. 

Koalitsioonilepinguga kinnitavad osapooled, et nende jaoks on oluline Elva valla kõikide piirkondade ja valdkondade heaolu eest seismine, avatud valitsemine ja kaasamine. Lepingu sõlmijate ühine soov on, et Elva vald oleks avatud, innovatiivne, parima elu- ja ettevõtluskeskkonnaga vald, mis on oma tegevusega eeskujuks paljudele. 

Kokkuleppe alusel tehakse volikogule ettepanek viieliikmelise vallavalitsuse moodustamiseks.  Ettepanek valitsuse liikme kandidaatideks on järgmine: vallavanem Priit Värv (Valimisliit Sinu Elva vald), arengu ja planeeringu valdkonna abivallavanem Kertu Vuks (Reformierakond), vallamajanduse valdkonna abivallavanem Kristjan Vilu (Valimisliit Sinu Elva vald), hariduse, kultuuri ja sotsiaalvaldkonna abivallavanem Heiki Hansen (Reformierakond) ning arendusjuht  ja vallavalitsuse liige Margus Ivask. 

Ettepanek on moodustada 9 volikogu komisjoni ning valida komisjonide esimeesteks järgmised volikogu liikmed: arengu- ja planeeringukomisjoni  (Toomas Laatsit), haridus- ja noorsootöökomisjon (Marika Saar), rahanduskomisjon (Meelis Karro), majandus- ja  keskkonnakomisjon (Mikk Järv), maaelu- ja turismikomisjon (Leelo Suidt), kultuurikomisjon (Enn Tobre), sotsiaal- ja tervisekomisjon (Peeter Laasik), spordikomisjon (Toomas Järveoja)  ja revisjonikomisjon (opositsiooni esindaja). 

Koalitsioonilepingul on 23 allkirja, allkirja on andnud nii tänased volikogu liikmed kui ka asendusliikmed. Koalitsiooni moodustab 16 volikogu liiget. 

Elva vallavolikogu järgmine istung toimub 29.11 kell 16.00 Elva Kultuurikeskuses, volikogu päevakorras on muuhulgas vallavanema valimine, vallavalitsuse kinnitamine ja komisjonide esimeeste valimine. Istungit on võimalik jälgida  valla YouTube’i kontolt.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button