UUDISED

AASTA VALIMISTENI: SOTSID ELVAS ENAM ERAKONNA NIME ALL VÄLJA EI TULE. OODATA ON UUT VALIMISLIITU

Järgmiste kohalike valimisteni on jäänud aasta ja paar päeva, kuid juba on selge, et üks praeguse Elva valla võimuliidu osalisi, Sotsiaaldemokraatlik Erakond enam oma erakonna nime all välja ei tule, vaid löövad valimisvõitluses kaasa valimisliidu koosseisus. Abivallavanem Marika Saare sõnul eelistatakse valimisliitu erakonnanimekirjale eesmärgiga kaasata inimesi laiemalt.

„Elva valla sotsiaaldemokraatide meeskonnaliikmeid leiab tõenäoliselt  järgmistel valimistel ühe uue ja  uuendusmeelse valimisliidu nimekirjast. Elva vald vajab juhtimise juurde kõiki positiivseid, tarku ja tegusaid inimesi ning nii laiapõhjaliseks kaasatuseks jäävad ühe erakonna piirid liiga kitsaks,“ selgitas Saar otsuse tagamaid.

Marika Saar loodab, et valimiste põhiteemaks saavad arutelud, mille käigus leitakse parim viis Elva valla visiooni ellu viimiseks. Visiooniks peab ta Elva valla külalislahkust ja abivalmidust, inimestele ning ideedele avatust. Lisaks on tema sõnul Elva vald parima elu- ja ettevõtluskeskkonnaga vald, kus väärtustatakse head haridust, rikkalikku kultuuri ja sporti. 

Oma suurimaks trumbiks valimistel peab ta oma seniseid kogemusi. „Pean kindlasti oma tugevuseks kohaliku omavalitsuse kuue aasta pikkust juhtimiskogemust ning jätkuvat kirge luua koos ägeda meeskonnaga maailma parimat omavalitsust,“ kõneles Saar. „Minu suurim väljakutse on maandada enda kärsitust, sest tahaksin kõike saavutada nüüd ja kohe.”

Senisteks suuremateks saavutusteks võimul olemise jooksul peab abilinnapea kõigepealt seda, et Elva vald on suutnud haldusreformi pöörata oma arengueeliseks ning tänu sellele tõukele on algatatud väga palju uusi tegevusi ning loodud erinevaid süsteeme ja kordasid.

Lisaks peab Marika Saar oluliseks Elva uuenenud keskväljakut, mis on andnud linnale uue hingamise,  kaasaegset spordihoonet ning Puhja õpilaste uuenenud koolihoonet. „Olen uhke, et oleme teadlikult panustanud avatud valitsemisesse ja kommunikatsiooni,“ lisab ta viimaks.

Järgnevat aastat peab abivallavanem väga oluliseks, kuna eesmärke on palju. Ühe eesmärgina loodetakse valmis saada Elva valla haridusvõrgu analüüs ning leida täiendavaid vahendeid haridusasutuste meeskondade võimestamiseks. Lisaks jätkatakse tugispetsialistide ja haridusjuhtide võrgustikutööga ning ennetustöö muudetakse oluliselt süsteemsemaks ja proaktiivsemaks – keskendutakse tegevustele, mis aitavad lapse abivajadust varakult märgata. Aastas soovitakse korraldada vähemalt kaks tervisealast teavituskampaaniat ning alustada valla terviseprofiili koostamisega. 

Tähelepanu pööratakse ka noortele, kes ei õpi ega käi tööl: „Loodetavasti saame tänu projektirahale juurde ressurssi nende noorteni jõudmiseks ja neile toetusmeetmete loomiseks. Viime lõpuni noorsootöö hindamise ning sõnastame selged noorsootöö valdkonna eesmärgid, mille nimel tegutseda.“

Suurt arengut loodetakse ka spordivaldkonnas. „Planeerime kandideerida Euroopa spordilinna tiitlile ning võtame selge fookuse sporditurismi arendamiseks,“ mainis Saar.

Kultuuri poole pealt soovitakse kujundada raamatukogud lisaks põhitegevusele ka infokeskuseks, kust saaks ka turistid infot Elva valla kohta. Üks suurimaid väljakutseid Marika Saare sõnul on valmistuda ajalooliseks võimaluseks olla osalised Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 projektis.

„Ootan põnevusega Rõngu kogukonnakeskuse valmimist ning mul on hea meel, et uuenduskuuri saavad ka Puhja seltsimaja ja Konguta rahvamaja. Lähiajal algavad loodetavasti ka Rannu kooli remonttööd,“ kommenteerib Saar uuendusi ehitusvallas.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button