UUDISED

AASTA VALIMISTENI: MUIST ELVA VALIMISLIITLASI SIIRDUS ISAMAA TIIVA ALLA, KUTSUVAD TEISI LIITUMA

Valimisliiduga või partei rüpes? Selles on küsimus. Kui näiteks sotside liider Marika Saar usub, et just valimisliit aitab erakonnast paremini rahvast kaasata, siis senine valimisliitlane Vahur Jaakma on asunud risti vastupidisele seisukohale. Jaakma on ta liitunud Isamaaga ja kutsub üles teisi opositsioonilisi valimisliitlasi – Elvamaa Esimeste ja Elva Vallakodaniku liikmeid sama tegema.

Aastaid Elvamaa Esimeste valimisliidu fraktsiooniga vallavolikogus tegutsenud Jaakma on arvamusel, et valimisliidud jäetakse Elva vallas erakondade poolt alatiseks opositsiooni ning on seetõttu teinud kutse opositsioonis olevatele valimisliitlastele liituda Isamaa erakonnaga.

Valimisliitlastele adresseeritud kirjas on Vahur Jaakma toonud välja senise erakondade edu valimistel. Erakondade kandidaatidel on valimistel olnud kasutada rohkem vahendeid ning üleriiklikke kampaaniatoetuseid. Jaakma sõnul jäeti viimastel valimistel valimisliidud erakondade poolt kokkulepitult ja sihilikult kõrvale ning on enam kui tõenäoline, et valimisliidud jäetakse erakondade poolt Elva vallas alati opositsiooni.

Opositsiooni ignoreerimine ja senine valitsemisviis on poliitiku sõnul viinud selleni, et puudub ühtne ja elanikesse võrdselt suhtuv valla tunnetus, on tekkinud konflikt Elva valla ja maapiirkondade vahel ning valda juhitakse kas oskamatult, korruptiivselt, kurjalt või kohati kättemaksuhimuliselt. Ning olgugi, et opositsioon esindab ligi poolt valla valijaskonnast, pole neid kordagi ühise laua taha dialoogi pidama kutsutud.

Sellel aastal minnakse valimistele kindla eesmärgiga pääseda võimu juurde ja võtta üle juhtimise vastutus. Selle eesmärgi saavutamiseks on Vahur Jaakma sõnul vajalik sarnaste vaadete ja eelistustega kaaslaste koondumine ning kampaaniale piisava aja pühendamine.

Niisuguse võimaluse annab Jaakma sõnul võimalikult üksmeelne koondumine mõne erakonna lipu alla. „Nii on võimalik tagada vähemalt minimaalne vajalik tugi oma sõnumi edastamiseks ja kampaania korraldamiseks. Ainult nii on võimalik tagada koht läbirääkimiste laua taga,“ usub Jaakma erakondade eelistesse.

Jaakma pöördumises on opositsioonipartnerite ja volikogu liikmetega arutledes jõutud järeldusele, et Isamaa erakond on see, kellega liituda ning vastastikuseid huve ja eelistusi jagada. Isamaa erakonnaga on juba liitunud Mati Miil, Tõnu Aigro, Armas-Henneke Räis ja Vahur Jaakma ning 8. septembril moodustati Isamaa erakonna Elva valla osakond.

Tõnu Aigro suvisel istungil vallavolikogus. Kuvatõmmis.

Novembris korraldatakse ka valimisliitude Elvamaa Esimesed ja Elva Vallakodanik ühine kokkusaamine. Üleriigiliselt on Isamaal septembrikuise Turu-uuringute ASi küsitluse andmeil viis protsenti toetust, millega ta asetub erakondade seas kuuendaks.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button