VALIMISLIIDUD EI KAVATSE KRUUSE ETTEPANEKUT KARISTUSETA JÄTTA
Elva vallavolikogu liikme Vahur Jaakma sõnul ei ole valimisliidud saanud Urmas Kruuselt reageeringut ettepanekule vallavolikogu liikme ametist tagasi astuda. Jaakma lisab, et kindlasti ei kavatse nad asja sinnapaika jätta ning ootavad Kruuselt reageeringut.
Valimisliidu Elvamaa Esimesed ja vallavolikogu liige Vahur Jaakma sõnul ei saanud nad 12. jaanuaril valimisliitude poolt Urmas Kruusele tehtud ettepanekule vallavolikogu liikmelt tagasi astuda mingisugust reageeringut. Viimane kokkupuude Kruusega oli neil 14. jaanuaril veebikoosolekul, kuid seal teemat üles ei võetud.
Jaakma sõnul ei jäta valimisliidud asja sinna paika: „Me ootame ära 1. veebruari volikogu istungi. Enne seda püüame selgeks teha, kas volikogu esimehe kaudu või Kruuselt otse küsida, et mis plaan tal on. Kui me enne istungit saame teada Kruuse seisukoha, siis vastavalt sellele me ka reageerime. Kui ta keeldub tagasi astumast, siis mõtleme, mis meie järgmised sammud on.“
Uues valitsuses Jaakma Kruuset ministrina ei toetaks. Jaakma sõnul peaks uut valitsust moodustaval koalitsioonil olema vähemalt nii palju mõistust küll, et nad Kruuset ministriks ei proovigi panna. „See kolme mehe ettepanek (Urmas Kruuse, Ants Laaneots ja Jüri Jaanson) oli nendest nn naljaettepanekutest kõige jõhkram. See puudutas väga paljusid Eesti inimesi. Inimesed hakkasid automaatselt rääkima sellest, kui palju kellelgi on perekonnas kannatanuid: kes küüditati, kes lasti maha.“
„Kruuse ettepaneku mõistis hukka peaminister Jüri Ratas, välisminister Urmas Reinsalu, tuntud kultuuri- ja haridustegelased. Ettepanek ületas taluvuspiiri. Nii laial avalikusel, kultuuri- ja haridusinimeste hulgas, arvamusliidrite hulgas ja rääkimata meist,“ kommenteerib Vahur Jaakma.
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Urmas Kruuse, Ants Laaneots ja Jüri Jaanson esitasid rahvahääletuse eelnõule muudatusettepaneku, milles soovivad esitada referendumil küsimuse: “Kas Eesti Vabariigis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?”.
Valimisliidud Elvamaa Esimesed ja Elva Vallakodanik peavad referendumi küsimuse vastuvõetamatuks ja tegid 12. jaanuaril Urmas Kruusele ettepaneku astuda tagasi vallavolikogu liikme kohalt.